PARTNER PORTALU

Tarnów wygrał w sądzie spór o kamienicę

Tarnów najprawdopodobniej nie będzie musiał zwracać spadkobiercom pierwotnych właścicieli budynku zlokalizowanego przy ul. Brodzińskiego 1 i Wałowej 24. Takie są konsekwencje orzeczenia Sądu Rejonowego w Tarnowie, które nie jest jeszcze prawomocne.

Autor: HouseMarket.pl 09 grudnia 2015 12:06

Sprawa budynku trafiła do sądu w związku z wnioskiem członków rodziny Spiro vel Spira, będących spadkobiercami właścicieli, do których nieruchomość ta należała przed wojną. W efekcie w 2011 r. uchylono postanowienie Sądu Powiatowego w Tarnowie z 1963 r., na podstawie którego Skarb Państwa uważał się za właściciela budynku przy ul. Brodzińskiego 1 i Wałowej 24.

- W reakcji na tę decyzję miasto, broniąc swoich interesów, złożyło wniosek o stwierdzenie zasiedzenia, który został uwzględniony przez sąd – mówi mecenas Grzegorz Szczerba, reprezentujący miasto.

Jak informuje tarnowski magistrat, orzeczenie Sądu Rejonowego w Tarnowie jest na razie nieprawomocne, a stronom przysługuje od niego apelacja. Kamienica na rogu Wałowej i Brodzińskiego, o którą upomnieli się przedstawiciele rodziny Spiro vel Spira warta jest blisko 1,3 mln zł. Obecnie w kamienicy część pomieszczeń jest wolna, a część zajmuje jedna z tarnowskich fundacji. W przeszłości w budynku tym mieściła się drukarnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych