PARTNER PORTALU

W Krakowie właściciele domów zapłacą więcej

W Krakowie od 1 stycznia zmienią się stawki podatków od nieruchomości. Niektórzy będą musieli zapłacić więcej niż w tym roku.

Autor: PAP 28 grudnia 2015 09:06

Podwyżka czeka m.in. właścicieli budynków mieszkalnych i gruntów niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, czyli właścicieli mieszkań, domów jednorodzinnych i prywatnych działek budowlanych.

Opłata za mieszkanie o powierzchni 70 mkw. wraz z udziałem w gruncie 20 mkw. wyniesie 62 zł rocznie. Oznacza to wzrost o 1 zł. W przypadku budynku przeznaczonego na prowadzenie działalności gospodarczej o powierzchni 100 mkw. na działce 3 ary stawka podatku w 2015 r. wyniosła 2570 zł, w roku 2016 wyniesie 2553 zł i będzie o 17 zł niższa.

Preferencyjne stawki podatku od nieruchomości dotyczyć będą m.in. piekarnictwa i cukiernictwa, kultury fizycznej i sportu oraz odpłatnej statutowej działalności prowadzonej przez organizacje pożytku publicznego. Obniżona została także stawka podatku od powierzchni zajętych na prowadzenie stołówek w szkołach, która spadnie z 9,21 do 1,14 zł za mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych