PARTNER PORTALU

Właściciele garaży i mieszkań z równymi prawami głosu we wspólnocie

Projekt nowelizacji, która ma ułatwić zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi przyjęła komisja infrastruktury. Projektowane zmiany mają przyznać prawo głosu współwłaścicielom hal garażowych we wspólnocie na równi z właścicielami mieszkań.

Autor: PAP 26 maja 2015 14:49

- Rozwiązania tego projektu polegają na zrównaniu statusu właścicieli lokali oraz współwłaścicieli lokali w częściach ułamkowych, bo ci drudzy w obecnym stanie prawnym pozbawieni byli praw, które ustawa przyznaje właścicielom - podkreślił Jacek Tomczak, szef podkomisji. Jak dodał w wyniku projektowanej nowelizacji współwłaściciele będą mogli brać udział w podejmowaniu uchwał przez wspólnoty mieszkaniowe i będą mieli większy wpływ na politykę finansową wspólnoty.

Będą mieli prawo głosu nad uchwałami w sprawie przyjęcia sprawozdania zarządu wspólnoty, a więc będą mogli realizować swoje uprawnienia w zakresie kontroli zarządu. Nowe rozwiązanie zrówna właścicieli i współwłaścicieli nie tylko w prawach, ale też w obowiązkach - będą mieli obowiązek partycypacji w kosztach wspólnoty w zakresie wielkości udziału we współwłasności garażu i całej nieruchomości.

Komisja infrastruktury przyjęła sprawozdanie podkomisji jednogłośnie. Teraz projekt czeka drugie czytanie na posiedzeniu Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych