PARTNER PORTALU

Wronki aktualizują opłatę za użytkowanie wieczyste

Urząd Miasta i Gminy Wronki wystosował do użytkowników wieczystych pisma informujące o aktualizacji opłat, których stawki nie były zmieniane od lat.

Autor: HouseMarket.pl 16 grudnia 2015 09:48

Jak tłumaczy urząd, w związku z rozwojem miasta wartość gruntów we Wronkach znacząco wzrosła. Ceny gruntów w gminie nie są takie same jak kilkanaście lat temu. Uaktualnienie opłat jest prawnym obowiązkiem urzędu, a organy kontrolne sprawdzają wywiązywanie się z tego obowiązku. Stawki narzucono odgórnie – wycen dokonał niezależny rzeczoznawca. Mając świadomość wysokości niektórych podwyżek, urząd rozłożył je w czasie nawet na trzy lata.

Urząd przypomina, że zgodnie z art. 77 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości podlega aktualizacji nie częściej niż raz na trzy lata, jeżeli wartość tej nieruchomości ulegnie zmianie.

Jeśli ktoś ma prawo użytkowania wieczystego kilku działek, urząd musiał przygotować odrębne pismo dotyczące każdej z nich. Opłaty z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości należy uiszczać do 31 marca każdego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych