PARTNER PORTALU

Zabrze zwalnia z podatku od nieruchomości

Zabrzański ratusz przypomina, że istnieje możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych wielorodzinnych lub ich części, w których wykonano remont elewacji.

Autor: HouseMarket.pl 08 grudnia 2015 11:41

Od 9 października 2014 r. obowiązuje uchwała Rady Miasta w Zabrzu z 15 września 2014 r. w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych wielorodzinnych lub ich części położonych na terenie miasta Zabrze, w których wykonano remont elewacji.

Każda osoba, która płaci podatek od nieruchomości i wykona remont elewacji wszystkich ścian w budynku wielorodzinnym, w którym znajdują się więcej niż dwa lokale mieszkalne oraz spełni wszystkie warunki określone w uchwale może skorzystać ze zwolnienia.

Aby zwolnienie przysługiwało od 2016 r. należy złożyć dokumenty wskazane w uchwale w wydziale podatków i opłat lokalnych do 31 grudnia 2015r. Zwolnienie z podatku od nieruchomości obiektów niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie wynajmu lokali mieszkalnych przysługuje przez okres nie dłuższy niż siedem kolejno następujących po sobie lat podatkowych.

W przypadku nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przysługuje przez jeden rok podatkowy. Wysokość zwolnienia nie może przekroczyć 50 procent wydatków poniesionych w związku z remontem elewacji. Również podatnicy, którzy mają wyodrębnione lokale z zasobów spółdzielni mieszkaniowych mogą skorzystać z tego zwolnienia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych