PARTNER PORTALU

ZPP krytykuje projekt zmian w Prawie budowlanym

Charakter zaproponowanych zmian w Prawie budowlanym należy ocenić umiarkowanie pozytywnie, jako pewien krok w dobrym kierunku. Nie sposób jednak ukryć, że dalece bardziej zadowalające byłoby przeprowadzenie pełnego procesu legislacyjnego, wraz ze sformułowaniem założeń do projektu ustawy”.

wnp.pl

Autor: wnp.pl 01 lipca 2015 20:20


Tak stwierdza w przesłanym stanowisku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

„Prawo budowlane od 7 lipca 1994 roku było nowelizowane ponad 70 razy, stając się tym samym aktem nieczytelnym, przerośniętym i niejednolitym, a przepisy z zakresu prawa budowlanego rozszczepione są na wiele innych ustaw” – podkreśla związek, opiniując projekt nowej ustawy z 25 maja br.

Dlatego chęć ustawodawcy, by stworzyć od podstaw zupełnie nowy akt prawny regulujący ww. materię, wolny od uchybień i wad obowiązującej aktualnie ustawy, jest jak najbardziej godna aprobaty.

Nie ulega wątpliwości, że dotychczasowa formuła prawa budowlanego wyczerpała się, a tak naprawdę nigdy nie była skuteczna w realizowaniu zamierzonych funkcji, stwierdza ZPP. Krytycznie należy jednakowoż ocenić fakt, że projekt kodeksu budowlanego, mimo ogromnej wagi, którą sam projektodawca podkreśla w „Ocenie skutków regulacji”, zwolniony był z obowiązku opracowywania założeń projektu ustawy.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych