PARTNER PORTALU

10 najchętniej czytanych wiadomości lutego

Przypominamy 10 tekstów portalu HouseMarket.pl, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników w lutym 2016 r.

Autor: HouseMarket.pl 29 lutego 2016 16:58

1. Statuetki Housemarket Silesia Awards 2016 przyznane!

Nagrody Housemarket Silesia Awards 2016 przyznane. Statuetki w siedmiu kategoriach trafiły do rąk zwycięzców podczas uroczystej Gali w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas gali wręczone zostały także tytuły w plebiscycie „Inwestycja na medal”, organizowanym przez Dziennik Zachodni. Gala była zwieńczeniem pierwszej edycji konferencji Housemarket Forum Silesia 2016.

2. Home staging, czyli jak szybko sprzedać mieszkanie

Istotna jest harmonijna kolorystyka i brak osobistych przedmiotów takich jak rodzinne zdjęcia. Wnętrze ma być uniwersalne. Każdy musi się w nim czuć dobrze. Trochę jak w hotelu. Aranżacją mieszkań według tych zasad zajmuje się home stager.

3. Harvest Legal House alarmuje: kredyty we frankach nie muszą być walutowymi

Banki udzielały kredyty oparte na LIBOR, a zabezpieczały je CIRS-ami gwarantującymi im stopę procentową WIBOR. To może podważać tezę o ważności klauzul indeksacyjnych - alarmuje w oficjalnym piśmie kierowanym m.in. do prezydenta Andrzeja Dudy Barbara Garlacz, radca prawny w kancelarii Harvest Legal House.

4. Dom na wydmach. Szklany parter dźwiga masywny dach

Parter obiektu w ogóle nie ma tradycyjnych ścian. Jest całkowicie szklany. Dźwiga wielki i skomplikowany geometrycznie dach pełen okien. Nocą, gdy zapalą się światła wygląda jak lampion.

5. Osiedle Nowe Żerniki, czyli wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Samowystarczalna dzielnica powstaje dzięki temu, że miasto buduje infrastrukturę, a mieszkania deweloperzy: Atal, Profit Development, Archicom, Osiedle Rodzinne i Vantage Development.

6. Prawo barierą dla inwestycji w mieszkania na wynajem

Ustawa o ochronie praw lokatorów jest w Polsce zbyt restrykcyjna. Odstrasza to inwestorów mieszkań na wynajem. Zgodzili się z tym wnioskiem uczestnicy sesji „Mieszkalnictwo: Kupić czy wynająć? Nowa perspektywa dla deweloperów, alternatywa dla Kowalskiego”, która odbyła się podczas Housemarket Forum Silesia w Katowicach.

7. Bunscha Park – osiedle z leczniczym mikroklimatem i galerią handlową

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych