PARTNER PORTALU

10 najpopularniejszych tematów kwietnia 2015

Przedstawiamy wiadomości, które najbardziej interesowały czytelników Housemarket.pl w kwietniu 2015 r.

Autor: housemarket.pl 30 kwietnia 2015 17:38

1. 10 liderów sprzedaży mieszkań w Polsce

Pierwszy kwartał 2015 roku upłynął pod znakiem stabilizacji sprzedaży mieszkań. Przedstawiamy 10 deweloperów giełdowych, którzy w tym okresie sprzedali najwięcej lokali.

2. Sesja Mieszkalnictwo w obiektywie

Stan polskiego rynku nieruchomości, atrakcyjne dla inwestorów segmenty, sytuacja na rynku najemców, zmiany w regulacjach oraz zachęty i ułatwienia dla branży - to tematy przewodnie sesji Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce, która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

3. Pokój dziecięcy w dobrej aranżacji

Róż, niebieski, pomarańcz, szarości, beże – każdy kolor ma swoje znaczenie i inaczej oddziałuje na psychikę człowieka. To właśnie za pośrednictwem barw kształtujemy wrażliwość i poczucie estetyki już od najmłodszych lat. Jakie kolory powinny się więc znaleźć w pokoju dziecięcym?

4. Polnord planuje nowe inwestycje w Warszawie i Gdańsku

Polnord chce sprzedać 1,5 tys. lokali w 2015 roku i ma szansę na realizację planów. Tylko w pierwszym kwartale br. deweloper znalazł nabywców na 344 mieszkania.

5. Zielona Góra z nowymi inwestycjami mieszkaniowymi

Zielonogórzanie mają w czym wybierać. W 2015 i 2016 r. na lokalnym rynku nieruchomości tylko przy ulicach Staszica, Moniuszki i Obywatelskiej powstanie łącznie blisko 500 mieszkań, a cena za mkw. nie przekroczy 4 tys. zł.

6. Port Praski: nowa generacja miasta

Prawobrzeżna część Warszawy będzie tętnić życiem – na prawie 38 ha terenów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły powstaje Port Praski.

7. Rząd wprowadza zmiany w programie MdM

Projekt zmieniający zasady programu MdM trafi do specjalnie powołanej podkomisji. Rządowy program nie uniknie zmian.

8. Apartamenty Złotej 44 już dostępne

Złota 44 to luksusowy apartamentowiec o 192 metrach wysokości, 52 piętrach i 287 apartamentach zaprojektowanych przez renomowaną pracownię Woods Bagot. Za mkw. apartamentu "all inclusive" trzeba zapłacić ok. 28 tys. zł.

9.Echo stawia w Krakowie na segment premium

Na rynku widać duże zainteresowanie inwestycjami premium. Klienci szukają luksusowych apartamentów w bardzo dobrych lokalizacjach. Stąd nasza aktywność m.in. w Krakowie, gdzie zakończyliśmy niedawno realizację Hortus Apartments, a obecnie trwają pracę związane z inwestycją Park Avenue Apartments – mówi Dariusz Cholewa, dyrektor Działu Projektów Mieszkaniowych Echo Investment.

10. Dolcan buduje dla singli

Na rynku rośnie grupa konsumentów – singli, którzy poszukują małych lokali. Do tej pory nie była to dla deweloperów priorytetowa grupa, a na rynku nie było dla niej produktu. Wykorzystaliśmy tę niszę i jako pierwsi wprowadziliśmy na warszawski rynek format mieszkań na start, dedykowanych młodym ludziom – mówi Sławomir Doliński, właściciel firmy Dolcan.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych