PARTNER PORTALU

12 nowych mieszkań chronionych w Strzelcach Opolskich

12 mieszkań chronionych dla 36 mieszkańców oddano w poniedziałek w Strzelcach Opolskich. Połowę kosztów inwestycji pokryło dofinansowanie z rządowego programu "Za życiem".

Autor: PAP 06 lutego 2018 09:23

Nowe lokale powstały w należącym do gminy dawnym zajeździe Piast. W mieszkaniach będą mogły mieszkać dwu-, trzy-osobowe rodziny, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej z gminy Strzelce Opolskie. Wszystkie mieszkania są wyposażone m.in. w sprzęt ułatwiający funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Koszt projektu, który rozpoczęto jesienią ubiegłego roku, to 2 mln zł, z czego połowę stanowi dofinansowanie z rządowego programu "Za życiem".

Jak poinformowała Małgorzata Kornaga z Urzędu Gminy Strzelce Opolskie, do Ośrodka Pomocy Społecznej już zgłaszają się pierwsi chętni do skorzystania z możliwości przeprowadzki do nowych mieszkań. Nie ma też obaw, żeby mieszkania były puste, bo zainteresowanych jest zdecydowanie więcej, niż wolnych lokali. Ponieważ potencjalnymi mieszkańcami lokali chronionych są osoby zajmujące mieszkania komunalne, gmina po ich zwolnieniu, zamierza przekazać je kolejnym chętnym.

Jak informuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej, mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą osoby tam przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia lub zastępującą pobyt w placówce zapewniającej całodobową opiekę. Mieszkanie chronione zapewnia warunki samodzielnego funkcjonowania w środowisku, w integracji ze społecznością lokalną.

Mieszkanie chronione może być prowadzone przez każdą jednostkę organizacyjną pomocy społecznej lub organizację pożytku publicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych