PARTNER PORTALU

380 rodzin przeszło weryfikację czynszową w programie Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej

380 rodzin przeszło weryfikację czynszową w programie Mieszkanie plus w Białej Podlaskiej - powiedziała PAP Bernadeta Puczka, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. W mieście w tym roku oddanych zostanie 186 lokali. Samorząd planuje kolejną inwestycję.

Autor: PAP 09 lutego 2018 14:13

Jak powiedziała Bernadeta Puczka, wszystkie rodziny, które mają zdolność czynszową, w piątek zostaną o tym poinformowane. "W sumie odebraliśmy 642 prawidłowe wnioski, z tej liczby 380 pozytywnie przeszło weryfikację czynszową" - dodała. Wstępne zgłoszenia wpłynęły od blisko 1,3 tys. osób.

Osoby, które uzyskały weryfikację, "zobowiązane są do złożenia dokumentów potwierdzających informacje wykazane w oświadczeniach do dnia 19 lutego 2018r., do godziny 15.30" - poinformowano na stronie internetowej Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej.

W Białej Podlaskiej opłata za wynajem 50-metrowego lokalu wraz z mediami to ok. 900 zł.

Jak informował w czerwcu ub. roku prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, koszt budowy metra kwadratowego wyniesie tutaj 1860 zł netto. Dodał, że BGKN wyłożył na tę inwestycję 20 mln zł, które "zostaną w mieście, bo przetargi na budowę wygrały trzy lokalne firmy".

Chętni na Mieszkanie plus pochodzą głównie z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. wniosków złożyły osoby niezamieszkujące w tym mieście. Są chętni z Bydgoszczy, Warszawy, Gdańska, ale także z zagranicy - Anglii, Irlandii i Niemiec. Większość chętnych to rodziny, często wielodzietne, ale są także młode małżeństwa, a nawet bezdomni, którzy mogą pochwalić się dochodami.

"Zainteresowanie jest bardzo duże, chcemy budować kolejne mieszkania w ramach Mieszkania plus. Z nową inwestycją chcemy ruszyć w najszybszym możliwym terminie" - mówiła Puczka. "Prowadzimy rozmowy z miastem o kolejnej inwestycji" - dodała Bernadeta Puczka.

Domy w Białej Podlaskiej powstają w ramach programu Mieszkanie plus, realizowanego przez BGK Nieruchomości.

BGKN ma aktualnie w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. mieszkań jest już w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 3 mld zł. Inwestycje są realizowane m.in. w oparciu o projekty modelowego domu wielorodzinnego, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym".

Obok Białej Podlaskiej inwestycje w ramach Mieszkania plus realizowane są m.in. w Jarocinie, Wałbrzychu, Gdyni, Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych