PARTNER PORTALU

3,5 tys. luksusowych apartamentów w portfelach inwestorów

Londyn zdominował światowy rynek nieruchomości luksusowych. Tych z najwyższej półki, z ceną ponad 5 mln USD, sprzedano w stolicy Anglii aż 1638 – wynika z danych firmy Knight Frank za 2014 rok.

Autor: Lion's Bank 12 października 2015 14:42

Od lat londyński rynek nieruchomości luksusowych jest uznawany za bezpieczną przystań dla kapitału. Nie powinna więc dziwić spora liczba zawieranych transakcji oraz fakt, że w ciągu 10 lat przeciętna cena nieruchomości z najwyższej półki wzrosła tam o 138 proc. Jest to najmocniejszy wzrost w gronie przebadanych przez Knight Frank miast.

Londyński wynik sprzedaży jest ponad dwukrotnie wyższy niż manhattański. Ta część Nowego Jorku zajęła drugie miejsce w zestawieniu z wynikiem na poziomie 796 sprzedanych nieruchomości luksusowych.

Trzecie miejsce zajął Hongkong. Może być to o tyle zaskakujące, że ten region administracyjny jest podawany jako przykład najdroższej lokalizacji na świecie (nie licząc Monako). Ceny metra kwadratowego na poziomie 200-300 tys. zł nikogo tam nie dziwią. Mimo to na a tym obszarze sprzedano jedynie 596 nieruchomości wartych ponad 5 mln USD.

Kolejne miejsca zajęły Sydney (258 nieruchomości), Singapur (74), Dubaj (46), Miami (55) i Los Angeles (21).

W sumie w ośmiu miastach sprzedano w 2014 roku prawie 3,5 tys. nieruchomości za cenę przekraczającą 5 mln USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych