PARTNER PORTALU

4 Design Days: Jak urządzamy nasze mieszkania?

Czy urządzając dom otwieramy się na odważne pomysły, niestandardowe rozwiązania i mocniejsze kolory? O naszych gustach wnętrzarskich będziemy rozmawiać 16 lutego podczas sesji „Design. Wnętrza mieszkaniowe”.

Autor: HouseMarket.pl 03 stycznia 2017 09:00

Podczas 4 Design Days porozmawiamy m.in. o tym, jak zmienił się gust Polaków. Okazuje się, że coraz większą wagę przywiązujemy do szczegółów. Chcąc stworzyć miejsce idealne, które będzie odpowiadało naszym potrzebom i wyobrażeniom, coraz częściej decydujemy się na zatrudnienie architekta wnętrz.

Czytaj też: Housemarket Forum Silesia 2017. Czy system condo się opłaca?

Jak pokazują wyniki badania „Mój Dom” przeprowadzonego przez Westwing Home & Living, najczęściej na eksperymenty aranżacyjne decydujemy się urządzając sypialnię i łazienkę. W sypialniach pojawia się - nadający wnętrzu dyskretnej elegancji - fiolet lub kolor niebieski, który z kolei ma niezwykłe właściwości wyciszające i uspokajające. W łazience często stawiamy na brąz – jako kolor ziemi wprowadza do niej atmosferę spokoju i relaksu. Do przedpokoju lub korytarza wybieramy zazwyczaj barwy naturalne: biel, kolor szary, beżowy bądź brązowy.

Styl skandynawski w polskim domu

Jeśli chodzi o styl to największą popularnością cieszy się w Polsce skandynawski – aż 73 proc. ankietowanych w badaniu „Mój Dom” przyznało, że urządziłoby swoje mieszkanie w tej stylistyce. Chętnie też wybieramy aranżacje nowoczesne i loftowe – w swoich domach widziałaby je ponad połowa ankietowanych.

Coraz więcej osób wprowadza też wielkomiejski klimat do swojego domu, wybierając aranżacje loftowe. Wnętrza w stylu industrialnym znajdziemy najczęściej w starych budynkach poprzemysłowych, ale aby oddać charakter industrialu wystarczy, by pomieszczenia miały wysokie sufity oraz duże okna.

Czytaj też: Housemarket Forum Silesia 2017. Dokąd zmierza śląska mieszkaniówka?

Niemal połowa rodaków w swoim domu widziałaby styl klasyczny, w którym dominują antyki i stylizowane elementy dekoracyjne. Nieco rzadziej decydujemy się na styl prowansalski (42 proc.). Z kolei co czwarty Polak stawia na styl rustykalny. Najmniejszą popularnością cieszy się w Polsce styl orientalny – tylko 13 proc. badanych dobrze czułoby się w egzotycznych wnętrzach.

Skąd się biorą te upodobania? Spróbujemy się nad tym zastanowić w trakcie sesji „Design. Wnętrza mieszkaniowe” podczas 4 Design Days, które odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 roku. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie Housemarket Forum Silesia 2017. Ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych