PARTNER PORTALU

6B47 Poland zamieni biura w mieszkania

6B47 Poland znalazł sposób na zmniejszenie deficytu mieszkaniowego w Polsce. Takiego pomysłu na biznes nie miał jeszcze żaden gracz na rynku.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 29 września 2015 16:06

 

Mirosław Januszko, prezes 6B47 Poland, widzi wielki potencjał w rynku nieruchomości biurowych, szczególnie w Warszawie. Biurowe pustostany zamieni na... mieszkania. - Pomysł z powodzeniem funkcjonuje już w Austrii - wyjaśnia.

Mirosław Januszko stworzył spółkę joint venture 6B47 Poland półtora roku temu. Pomysł na biznes zaczerpnięty jest z Austrii i Niemczech. Polega na skupowaniu pustych budynków biurowych i działek od korporacji i zamieniania ich na projekty mieszkaniowe.

- W Warszawie rynek biurowy jest bardzo wymagający, teoretycznie pustostany stanowią tylko 15 proc., ale firmy zaczynają przenosić się z budynków starych do nowych. Stare budynki robią się puste, co stwarza duże możliwości inwestycyjne - mówi Mirosław Januszko.

Mirosław Januszko tłumaczy sposób finansowania nowego modelu biznesowego: - Jako 6B47 wkładamy 25 proc. kapitału, a 75 proc. zbieramy od osób prywatnych. Obserwujemy duże zainteresowanie z Austrii i z Niemiec. Wkrótce chcielibyśmy pozyskiwać fundusze również w Polsce - mówi prezes 6B47. - Polacy przy takich niskich stopach procentowych będą w stanie zarabiać 12-15 proc. na inwestycji w dwa lata - zapowiada.

Obecnie spółka ma wynegocjowanych 5-6 listów intencyjnych, podpisaną pierwszą umowę przedwstępną.

Mirosław Januszko przewiduje, że do końca br. lub na początku 2016 r. spółka zaprezentuje swoje projekty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych