PARTNER PORTALU

6B47 Poland zamieni biura w mieszkania

6B47 Poland znalazł sposób na zmniejszenie deficytu mieszkaniowego w Polsce. Takiego pomysłu na biznes nie miał jeszcze żaden gracz na rynku.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 29 września 2015 16:06

 

Mirosław Januszko, prezes 6B47 Poland, widzi wielki potencjał w rynku nieruchomości biurowych, szczególnie w Warszawie. Biurowe pustostany zamieni na... mieszkania. - Pomysł z powodzeniem funkcjonuje już w Austrii - wyjaśnia.

Mirosław Januszko stworzył spółkę joint venture 6B47 Poland półtora roku temu. Pomysł na biznes zaczerpnięty jest z Austrii i Niemczech. Polega na skupowaniu pustych budynków biurowych i działek od korporacji i zamieniania ich na projekty mieszkaniowe.

- W Warszawie rynek biurowy jest bardzo wymagający, teoretycznie pustostany stanowią tylko 15 proc., ale firmy zaczynają przenosić się z budynków starych do nowych. Stare budynki robią się puste, co stwarza duże możliwości inwestycyjne - mówi Mirosław Januszko.

Mirosław Januszko tłumaczy sposób finansowania nowego modelu biznesowego: - Jako 6B47 wkładamy 25 proc. kapitału, a 75 proc. zbieramy od osób prywatnych. Obserwujemy duże zainteresowanie z Austrii i z Niemiec. Wkrótce chcielibyśmy pozyskiwać fundusze również w Polsce - mówi prezes 6B47. - Polacy przy takich niskich stopach procentowych będą w stanie zarabiać 12-15 proc. na inwestycji w dwa lata - zapowiada.

Obecnie spółka ma wynegocjowanych 5-6 listów intencyjnych, podpisaną pierwszą umowę przedwstępną.

Mirosław Januszko przewiduje, że do końca br. lub na początku 2016 r. spółka zaprezentuje swoje projekty. 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych