PARTNER PORTALU

75 mln zł na budownictwo socjalne. Trwa nabór wniosków

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zarezerwowało 75 mln zł dla gmin, powiatów, związków międzygminnych i organizacji pożytku publicznego na budownictwo socjalne. Nabór wniosków już wystartował.

Autor: HouseMarket.pl 07 września 2015 12:21

W dniach 1-30 września br. Bank Gospodarstwa Krajowego organizuje jesienny nabór wniosków w programie budownictwa socjalnego i komunalnego, funkcjonującego w ramach Funduszu Dopłat. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zarezerwowało na ten cel 75 mln zł. Program wspiera powstawanie lokali socjalnych, komunalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych.

Wnioski mogą składać gminy, związki międzygminne, powiaty i  organizacje pożytku publicznego, które planują wykonanie przedsięwzięć inwestycyjnych polegających na: budowie, w tym rozbudowie lub nadbudowie budynku, remoncie lub przebudowie budynku lub jego części, zmianie sposobu użytkowania budynku lub jego części, kupnie lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego (może być połączone z remontem), czy realizacji lokali mieszkalnych przez TBS.


Wysokość wsparcia wynosi od 30 do 50 proc. kosztów przedsięwzięcia w zależności od jego rodzaju i tworzonego zasobu. Wsparcie polega na bezzwrotnej dotacji wypłacanej w trakcie lub po zakończeniu przedsięwzięcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych