PARTNER PORTALU

Adamczyk: likwidujemy inwestorski tor przeszkód

Przygotowany projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego wpłynie na ułatwienia w realizacji inwestycji budowlanych i mieszkaniowych i zlikwiduje tym samym inwestorski tor przeszkód – poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Autor: PAP 27 stycznia 2017 09:01

- Likwidujemy inwestorski tor przeszkód. To było potężne działanie związane z przygotowaniem projektu ustawy. Podczas konsultacji społecznych odbyło się kilkadziesiąt spotkań, w których brało udział wiele tysięcy osób – powiedział Adamczyk.

Minister dodał, że program Mieszkanie Plus jest jednym z najważniejszych programów Prawa i Sprawiedliwości.

- Jego realizacja przebiega zgodnie z harmonogramem, który przedstawiliśmy na początku czerwca ubiegłego roku. Pilotaż, który jest realizowany powoduje, że praktycznie kilkanaście tysięcy mieszkań jest praktycznie zakontraktowanych. W dwóch miejscach trwa realizacja inwestycji mieszkaniowych a prawdopodobnie pod koniec roku pierwsze mieszkania z pilotażu zostaną oddane do użytku – powiedział Adamczyk.

Program Mieszkanie Plus to nie tylko realizacja inwestycji. To także inne komponenty. - Wsparcie dla samorządów, które pozwoli wyzwolić inicjatywy inwestycyjne w obszarze budownictwa komunalnego, społecznego. To także rozwiązania prawne, które uruchomią potencjał spółdzielni mieszkaniowych w realizacji mieszkań, to też możliwości w zakresie odkładania oszczędności na mieszkania na rynku wtórnym i pierwotnym – dodał.

Minister powiedział, że proces legislacyjny w przypadku Narodowego Programu Mieszkaniowego powinien zostać zakończony do połowy tego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych