PARTNER PORTALU

Apartamenty premium na fali wzrostu

Zamożni klienci, niegdyś mieszkający w rezydencjach pod miastem, dziś przenoszą się do luksusowych apartamentów w centrum. W konsekwencji miejska zabudowa typu premium będzie się rozrastać i rozwijać w najbardziej atrakcyjnych dzielnicach dużych aglomeracji.

Autor: HouseMarket.pl 21 kwietnia 2016 13:08

Atutem segmentu apartamentów luksusowych jest jego odporność na wahania rynku. Jakość zawsze pozostaje w cenie, dlatego ten obszar oferty deweloperów wyróżnia się wyjątkową stabilnością i cieszy coraz większym zainteresowaniem.

– Liczba osób, które mogą pozwolić sobie na taki wydatek nieustannie się zwiększa. To klienci o dużych wymaganiach, którzy wiedzą dokładnie czego chcą od inwestycji – komentuje Jakub Orski pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom.

Zainteresowanie inwestycjami typu premium w stolicy Dolnego Śląska, tak jak i w całej Polsce nieustannie rośnie. W latach 2006 - 2010 we Wrocławiu, oddano do użytku osiem takich budynków, natomiast pomiędzy 2011 a początkiem 2016 roku zakończono budowę 11 kompleksów.

Świadczy to o rozwoju sektora premium i trendach jakie przybyły do Polski z krajów zachodnich. W Polsce obserwujemy powrót ludzi do miast i chęć życia w dużych metropoliach. Preferowane jest  centrum lub dobrze skomunikowane dzielnice.

Luksusowe miasta

Miasta takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, mają najbogatszą ofertę luksusowych nieruchomości. Na rynku premium niepodzielnie dominuje stolica, ale Wrocław z roku na rok prezentuje coraz szerszą ofertę skierowaną do zamożnego klienta. W stolicy Dolnego Śląska najwięcej apartamentowców znajduje się w centrum.

Większość zlokalizowanych jest w starych, pieczołowicie odrestaurowanych kamienicach. Ale miasto wciąż rozbudowuje się i uzupełnia swój krajobraz o nowoczesne, oryginalne inwestycje. Zjawisko reurbanizacji i trend prowadzenia życia silnie związanego z tkanką miejską sprzyja rozwojowi rynku nieruchomości w segmencie premium. Wśród mieszkańców miast jest coraz więcej właścicieli nieruchomości luksusowych.

To ludzie zamożni, najczęściej w wieku 40+, właściciele prywatnych działalności (57 proc.) lub najwyższa kadra kierownicza dużych spółek.

Na cenę nieruchomości, zwłaszcza tych premium wpływa nie tylko jakość i atrakcyjna architektura, ale też lokalizacja. Wartość nieruchomości znacznie podwyższa bliskość zaplecza usługowo-handlowego, dzięki któremu mieszkańcy tych apartamentowców zaoszczędzą swój czas.

Bliskość terenów rekreacyjnych stanowi dodatkowy atut, na który dziś, w dobie dbałości o zdrowy tryb życia, zwraca uwagę niemalże każdy potencjalny klient. Średnia cena mieszkania premium w Śródmieściu Wrocławia waha się między 7 a 30 tys. zł.

Apartament zamiast hotelu

Warto pamiętać, że zakupem apartamentów mogą być zainteresowani nie tylko indywidualni klienci, lecz także przedsiębiorstwa. We Wrocławiu swoje siedziby mają największe światowe korporacje z sektora IT, które delegują tu swoich pracowników z całego świata.

Alternatywą dla nieustannego wynajmowania apartamentów w hotelach, coraz częściej stają się dla takich firm inwestycje premium położone w centrum miasta. Z łatwością znajdziemy wiele takich lokali w sercu Wrocławia. Przykładem kompleksu apartamentów w Śródmieściu jest Bulwar Drobnera, inwestycja wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych