PARTNER PORTALU

Archicom: 100 mieszkań sprzedanych w 2016 r.

Początek roku jest bardzo udany dla grupy Archicom. Deweloper sprzedał już setne mieszkanie w 2016 r. Przed rokiem w połowie lutego zakontraktowane były 73 lokale, co oznacza wzrost sprzedaży o 37 procent.

Autor: HouseMarket.pl 15 lutego 2016 14:20

Rośnie zainteresowanie klientów programem wsparcia Mieszkanie dla Młodych – w 2016 r. już 18 klientów skorzystało z MdM. Z kolei w pierwszym miesiącu 2016 r. w ramach programu klienci kupili 10 mieszkań w porównaniu z siedmioma rok wcześniej.

- Na koniec stycznia mieliśmy w ofercie 1027 mieszkań, prawie o 400 więcej niż przed rokiem. Solidna sprzedaż w pierwszych tygodniach roku pozwala nam z optymizmem patrzeć na jego dalszą część, w której chcemy umocnić naszą pozycję lidera wrocławskiego rynku – mówi Rafał Jarodzki, wiceprezes zarządu Archicom.

Kolejnym krokiem rozwoju firmy będzie rozpoczęcie inwestycji mieszkaniowych w innych dużych miastach w Polsce.

- Mamy ambitne cele na najbliższe lata. Zamierzamy zwiększyć sprzedaż do ponad 1000 mieszkań rocznie już w 2017 r. Dodatkowo, jeszcze w tym roku, chcemy wejść przynajmniej do jednego z miast z dużym potencjałem sprzedaży mieszkań – mówi Paweł Ruszczak, członek zarządu Archicom. W realizacji celów pomogą nam pieniądze z giełdowej emisji akcji. Obecnie nasz prospekt czeka na zatwierdzenie w Komisji Nadzoru Finansowego - dodaje.

Aktualnie bank ziemi wrocławskiego dewelopera wynosi 29 ha, co pozwala na wybudowanie 2800 mieszkań.

W 2015 r. grupa Archicom osiągnęła najlepsze wyniki sprzedaży mieszkań w historii podpisując umowy deweloperskie i rezerwacyjne na 611 mieszkań - o 17 proc. więcej niż w 2014 r.

W ubiegłym roku ofertę spółki wzbogaciły cztery nowe projekty: Na Ustroniu, Spirala Czasu, Róża Wiatrów oraz Siena, a także kolejne etapy wcześniej rozpoczętych inwestycji. Łącznie w 2015 roku do oferty wprowadzono 967 mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych