PARTNER PORTALU

Archicom zabiega o kontakty z mieszkańcami osiedli

Drony pozwalają nam złapać zupełnie inną perspektywę. Prezentują architekturę w kontekście zielonego otoczenia, które jest standardem naszych osiedli – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu.

Autor: HouseMarket.pl/Grażyna Kuryłło 01 czerwca 2016 13:05

Jaką rolę w strategii firmy pełnią robione co miesiąc video-dzienniki?

- To propozycja pozwalająca klientom być na bieżąco z postępami na budowie z każdego miejsca i w każdej chwili. To kolejny krok, po fotorelacjach, w dostarczaniu klientom pełni informacji na temat ich przyszłego miejsca zamieszkania.

W naszej opinii jest to element, który pozwala klientom już na bardzo wczesnym etapie identyfikować się z danym miejscem. To procentuje w przyszłości – mieszkańcy, którzy spotykają się na forach, czy grupach na Facebooku są już zintegrowaną społecznością. Dzięki temu życie towarzyskie na nowych osiedlach od razu nabiera tempa.

Skorzystaliście też z możliwości, jakich dostarcza wirtualna rzeczywistość.

 - Tak przy okazji wprowadzenia inwestycji River Point. Na targach mieszkań lub w salonie sprzedaży klienci zainteresowani zakupem apartamentu z widokiem na Stare Miasto i rzekę mogą włożyć specjalne okulary i odbyć wirtualną wycieczkę po nieruchomości. Wrażenia są naprawdę niesamowite. Długofalowo widzimy duży potencjał w tym rozwiązaniu jako sprzymierzeńca klienta w poznaniu swojego przyszłego mieszkania.

 Wykorzystujecie też drony?

 - Staramy się dostarczać zróżnicowane i interesujące materiały naszym klientom. Skupiamy się przede wszystkim na ludzkim wymiarze naszych inwestycji i prezentujemy je z perspektywy, z jakiej będą ją oglądać przyszli mieszkańcy. Drony pozwalają nam złapać zupełnie inną perspektywę – prezentują architekturę w kontekście zielonego otoczenia, które jest standardem naszych osiedli.

Pokazują, z jakim terenem będzie sąsiadować inwestycja i jakich widoków można się spodziewać z okien. W przypadku wieloetapowych inwestycji dron to świetne narzędzie do pokazania jak bardzo za naszą sprawą zmienia się miasto.

Lokalizacja Olimpii Port na Swojczycach pozwoliła zmienić postrzeganie całej dzielnicy. W przypadku Ogrodów Hallera udało nam się wpisać klasyczną architekturę w willową okolicę pośród parków i zieleni. Dron jest narzędziem wprost stworzonym do zaprezentowania efektów długofalowych działań i wieloetapowych inwestycji.

 Czy social media są również dla Archicomu ważne?

 - Odgrywają coraz większą rolę w prowadzonych przez nas działaniach. Jest to doskonałe miejsce do wymiany poglądów z klientami. Za pośrednictwem mediów społecznościowych dostarczamy dodatkowych, często bardzo szczegółowych informacji, których poszukują przyszli mieszkańcy naszych osiedli. Jest to również kanał pozyskiwania informacji zwrotnych o produkcie, dzięki czemu staramy się ciągle udoskonalać nasze projekty.

Regularnie uczestniczymy w życiu jednego z większych forów miłośników budownictwa, gdzie na bieżąco odpowiadamy na pytania użytkowników, dzielimy się zdjęciami i filmami z budowy, czy zachęcamy udziału w organizowanych na osiedlach eventach.

Jednak jedną z najważniejszych ról, jakie pełnią takie platformy, to tworzenie się społeczności, w których chcemy być od samego początku. Staramy się uczestniczyć w życiu lokalnych społeczności funkcjonujących w sąsiedztwie naszych osiedli.

 W jaki sposób?

 - Regularnie wspieramy oddolne inicjatywy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcom udało się już wywalczyć realizację chodnika, oświetlenia, a nawet dużego placu zabaw, w którego otwarciu braliśmy udział.

Teraz wspieramy projekt budowy bazy kajakowej na Olimpii Port, który mieszkańcy zgłosili do konkursu Lechstarter. Budowanie długofalowych relacji to jedno z założeń osiedli społecznych i widzimy, że nasze działania przekonują kolejnych klientów do naszych inwestycji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych