PARTNER PORTALU

Ataner nagrodzony przez prezydenta Poznania

Ataner został pierwszym laureatem nagrody Architectus civitatis nostrae, czyli Budowniczy naszego miasta ustanowionej przez prezydenta Poznania dla przedsiębiorców realizujących w stolicy Wielkopolski inwestycje mieszkaniowe.

Autor: HouseMarket.pl 04 lutego 2016 09:26

Jak informuje poznański ratusz, Ataner został doceniony w szczególności za trzy realizacje: zespół mieszkaniowy Polanka 2, budynek mieszkalny u zbiegu ulic Sczanieckiej – Kasprzaka oraz zespół apartamentowy na ul. Gen. T. Kutrzeby.

– Jednym z najważniejszych wyzwań dla Poznania jest obecnie przeciwdziałanie spadkowi liczby jego mieszkańców. Budowa w granicach miasta dużej liczby budynków mieszkalnych o ciekawej architekturze i dobrych rozwiązaniach funkcjonalnych, a także zespołów takich budynków w interesujących i przyjaznych dla mieszkańców układach urbanistycznych, jest jednym z istotnych elementów, które niewątpliwie sprzyjają zahamowaniu tych niekorzystnych tendencji – twierdzi zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski.

Nagroda ma zwrócić uwagę na dokonania najlepszych przedsiębiorców budujących mieszkania. Przy wyborze zwycięzcy kapituła nagrody kierowała się oceną jego dokonań w branży i rzetelności wykonawstwa, a także założeń architektonicznych, w tym m.in. liczby mieszkań czy usług towarzyszących.

– Na przykładzie Atanera widzimy, jak przez te ostatnie 25 lat zmieniał się Poznań. Pamiętamy pierwsze budynki, takie jak Batman czy Pasaż Jeżycki. Wszystkie kolejne inwestycje Ataner realizował z coraz większym rozmachem i dbałością o estetykę. Ta nagroda to podziękowanie za solidność, wysoką jakość oraz biznesową uczciwość, czyli to, co zawsze było i jest symbolem Poznania – stwierdził prezydent Jacek Jaśkowiak.

Na rynku poznańskim Ataner działa już od 25 lat. Przez te lata firma zbudowała w Poznaniu około 8 tys. mieszkań, w których mieszka ponad 20 tys. osób.

– Stosujemy takie hasło marketingowe: 25 lat budujemy Poznań. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla naszej działalności także i zachętą do tego, by dalej ten Poznań budować – mówił odbierając nagrodę prezes Atanera Ryszard Szulc.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych