PARTNER PORTALU

Będą mieszkania Dembudu na terenie pasażu Simonsa. Powstanie instalacja upamiętniająca bohaterów getta

Warszawska spółdzielnia Dembud sfinansuje projekty, których celem będzie upamiętnienie Powstania Warszawskiego.

Autor: portalsamorzadowy.pl 18 października 2017 11:38

Jak podaje portalsamorzadowy.pl w pierwszych rozmowach na temat projektu uczestniczyli, m.in. prof. dr hab. Leszek Żukowski, prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK, Zbigniew Galperyn, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich oraz Witold Romanowski, prezes spółdzielni Dembud. 

Przypomnijmy, że pojawiły się protesty ze strony powstańców dotyczących inwestycji Dembudu na terenie dawnego pasażu Simonsa. Wojewódzki konserwator zabytków wszczął procedurę wpisu do rejestru terenu, a stołeczny konserwator wydał nakaz wstrzymania budowy. Projekt obejmuje budowę apartamentowca przy ul. Bohaterow Getta 4, który składać się będzie z 25 mieszkań oraz 5 lokali użytkowych.

Spółdzielnia zobowiązała się, że niezależnie do inwestycji powstanie specjalna instalacja, która upamiętni heroizm Powstańców i przekaże prawdziwą historię tego miejsca. Ma ona powstawać równolegle z inwestycją. Ustalono także, że zarówno związek, jak i spółdzielnia, będą ze sobą współpracować w zakresie treści oraz formy upamiętnienia.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych