PARTNER PORTALU

BGK chce zainwestować 5 mld zł na zakup mieszkań przez Fundusz Mieszkań na Wynajem

Bank Gospodarstwa Krajowego planuje zainwestować przez Fundusz Mieszkań na Wynajem 5 mld zł na zakup ok. 20 tys. mieszkań. Bank analizuje kilkadziesiąt projektów w największych aglomeracjach.

Autor: PAP 03 czerwca 2015 14:24

Program Fundusz Mieszkań na Wynajem wystartował na początku stycznia br. BGK już udostępnił mieszkania na wynajem w nowym budynku w Poznaniu i jest w trakcie realizacji drugiej inwestycji - w Gdańsku Wrzeszczu. Program autorstwa banku jest adresowany do najemców o średnich dochodach.

Fundusz Mieszkań na Wynajem nie będzie kupował pojedynczych mieszkań, lecz całe budynki z lokalami lub będzie zlecał ich budowę. W najbliższych latach BGK planuje zainwestować poprzez Fundusz 5 mld zł na zakup ok. 20 tys. mieszkań w największych miastach. Obecnie BGK Nieruchomości, realizujący ten program ze środków banku, jest w trakcie analizy kolejnych kilkudziesięciu projektów zlokalizowanych w aglomeracjach: warszawskiej, trójmiejskiej, krakowskiej, wrocławskiej, łódzkiej, poznańskiej i śląskiej. Łącznie jest to ponad 3 tys. mieszkań na różnych etapach budowy. Lokale te będą udostępniane najemcom w latach 2015-2017.

NIK już w 2012 r. ostrzegała rząd, że w Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, a kolejne 200 tys. w niedługim czasie zostanie wycofane z użytku, co jeszcze pogłębi ten deficyt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych