PARTNER PORTALU

BGK Nieruchomości: kilkanaście tysięcy mieszkań w ciągu 5 lat

Pracujemy nad 50 projektami na 5,5 tys. mieszkań i cały czas poszukujemy nowych inwestycji. W najbliższych latach liczba mieszkań Fundusz Mieszkań na Wynajem na pewno będzie rosła – mówi Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości.

Autor: HouseMarket.pl (AWH) 15 lipca 2015 09:05

Do końca bieżącego roku Fundusz Mieszkań na Wynajem chce udostępnić łącznie około 600 mieszkań. - Aktualna analiza liczby obiektów i ich lokalizacji wskazuje na to, że mamy około 50 projektów, nad którymi intensywnie pracujemy – mówi Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości. - Kilka z nich ma już za sobą etap podpisywania umowy przedwstępnej, więc jesteśmy  na dobrej drodze, by przeprowadzić całą procedurę inwestycyjną.

Pięćdziesiąt projektów daje łącznie około 5,5 tys. mieszkań w siedmiu miastach Polski, z czego ponad 2 tys. to lokalizacje stołeczne. - Można założyć, że blisko 50 proc. naszych inwestycji będzie związane z aglomeracją warszawską – mówi prezes zarządu BGK Nieruchomości. - Szczegółowa struktura lokalizacji reprezentuje różne dzielnice. Podstawowym kryterium wyboru nieruchomości jest dobre skomunikowanie i łatwy dojazd do centrów biurowych, naukowych czy innych skupisk ludzkich.

Większość projektów w aglomeracji warszawskiej będzie udostępniana dopiero w 2017 roku. - Nabywamy projekty w całości, w związku z tym zwykle mamy do czynienia z realizacją projektu inwestycyjnego, który trwa średnio od 18 do 24 miesięcy. Kupujemy nieruchomość na bardzo wczesnym etapie realizacji lub nawet przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, a więc termin włączenia danej lokalizacji do oferty zależy od harmonogramu prac deweloperów – mówi prezes Słowiński.

Na boom lokali należących do Funduszu Mieszkań na Wynajem trzeba poczekać do 2017-2018 r., które będą szczytowym okresem, jeśli chodzi o liczbę mieszkań udostępnianych w portfelu FMnW. Prezes BGK Nieruchomości zapewnia jednak, że 5,5 tys. mieszkań nie są jedynymi projektami, którymi jest zainteresowany fundusz. - Cały czas poszukujemy nowych inwestycji. Zakładamy, że liczba mieszkań w najbliższych latach będzie rosła – mówi.

BGK zadeklarował objęcie emisji obligacji do kwoty 5 miliardów złotych  w perspektywie do 2020 roku. To realne wsparcie funduszu w perspektywie pięciu lat. Czy po tym terminie BGK będzie jedynym partnerem finansującym Fundusz Mieszkań na Wynajem? - Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Na dzień dzisiejszy BGK jest naszym  inwestorem strategicznym – mówi Ryszard Słowiński. - Perspektywa tych pięciu lat spokojnie pozwala realizować nasz projekt i budować portfel kilkunastu tysięcy mieszkań w całej Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych