PARTNER PORTALU

BGKN: w czwartek ruszy budowa katowickiego Mieszkania dla Rozwoju

W czwartek rozpocznie się budowa katowickiego Mieszkania dla Rozwoju – poinformowała PAP rzecznik BGK Nieruchomości. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku oraz ul. Korczaka może powstać ponad tysiąc dostępnych cenowo mieszkań.

Autor: PAP 19 grudnia 2017 10:13

Jak poinformował BGKN, w czwartek nastąpi uroczyste wbicie pierwszej łopaty przy inwestycji na ul. Górniczego Dorobku.

Przy ul. Górniczego Dorobku - jak mówiła rzecznik prasowa BGKN Ewa Syta - powstanie ponad 500 lokali o średniej wielkości około 60 m kw. "Przy osiedlu zaplanowano 572 miejsca parkingowe. Zakończenie budowy przy ul. Górniczego Dorobku planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku" - dodała Syta.

Za projekt odpowiada pracownia 22Architekci.

Przy ul. Korczaka w Katowicach zaplanowano także ponad 500 mieszkań oraz 326 miejsc parkingowych podziemnych i 344 naziemnych. Prace tutaj ruszą w 2018 roku. BGKN nie podaje terminu zakończenia prac.

Inwestycje w Katowicach będą realizowane przez spółkę celową, utworzoną przez fundusz, którego aktywami zarządza BGKN oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS). KTBS obejmie udziały spółce w zamian za aport terenu inwestycyjnego, otrzymanego od miasta Katowice.

Mieszkania powstaną w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju, realizowanego przez państwową spółkę BGK Nieruchomości. To część szeroko pojętego programu Mieszkanie plus. Ze względu na komercyjny charakter inwestycji, lokale nie będą objęte ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości, w tym regulacjami dotyczącymi wysokości czynszów i zasad kwalifikowania najemców.

BGK Nieruchomości realizuje obecnie inwestycje m.in. w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Wałbrzychu, Gdyni, Kępnie. Celem tych inwestycji jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla osób słabiej uposażonych. Łącznie spółka ma w przygotowaniu około 15 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. już powstaje.

W Jarocinie już przyznano lokale - ale pierwsi lokatorzy do mieszkań wprowadzą się w marcu 2018 roku. W tym samym czasie planowane jest oddanie mieszkań w Białej Podlaskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych