PARTNER PORTALU

Białystok szuka działek pod Mieszkanie Plus

Samorządy musiały już sporządzić listę nieruchomości, na których mogłyby powstać państwowe czynszówki w ramach programu Mieszkanie Plus. Białostoczanie raczej nie mają co liczyć na setki takich mieszkań, bo w grę wchodzą jedynie trzy działki.

Autor: Gazeta Wyborcza 20 czerwca 2016 09:35

Nie chodzi o założenia programu, które wciąż nie są jeszcze pewne. Okazuje się, że w mieście po prostu nie ma dużego pola do manewru, jeśli chodzi o kryteria pod taką zabudowę. W grę wchodzą trzy rejony. Pierwsza lokalizacja to niewielka działka między ul. Kawaleryjską i Sławińskiego, przy jednostce wojskowej, zaledwie 0,1133 ha.

Budynek byłby wkomponowany w istniejące zabudowania, w grę wchodzą maksimum cztery kondygnacje nadziemne. Ale jeszcze bardziej ograniczone są możliwości zabudowy przy drugiej ze wskazanych przez miasto działek przy ul. Kujawskiej.

Chodzi o pustą parcelę w rejonie zabudowy domków jednorodzinnych i szeregówek, gdzie w sąsiedztwie planowano także wiele lat temu Centrum Kultury Muzułmańskiej. Działka ma 0,049 ha, a dopuszczalna tu zabudowa musi mieć charakter willi miejskiej o maksymalnie trzech kondygnacjach.

Ostatnia zaś działka znajduje się przy ul. Sosabowskiego, w okolicy ul. Zacisze, gdzie najbliższe sąsiedztwo to siedziba gazowni. Z punktu widzenia deweloperskiego są to więc tereny raczej trudne do zabudowy, bo małe i nieatrakcyjne, choć w przypadku tanich czynszówek wybrzydzać nie wypada.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych