PARTNER PORTALU

Bielsko-Biała: Rady osiedli dostaną więcej pieniędzy

W projekcie budżetu miasta na przyszły rok przyznano bielskim radom osiedli o 60 proc. więcej środków niż dotychczas.

Autor: HouseMarket.pl 08 grudnia 2015 13:08

Wniosek w tej sprawie zgłosił Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Najpierw, propozycja trafiła pod obrady komisji bezpieczeństwa i samorządności. Dwa dni później odbyło się posiedzenie komisji budżetu, strategii i rozwoju gospodarczego, na którym decyzja ostatecznie zyskała akceptację radnych i została w całości uwzględniona w projekcie przyszłorocznego budżetu.

- Dotrzymałem słowa - nie kryje satysfakcji Jarosław Klimaszewski (PO). - Przed wyborami nowych rad osiedli, które w tym roku po raz pierwszy miały charakter powszechny i w pełni demokratyczny, obiecywałem, że mogą one liczyć na poważne traktowanie ze strony władz miasta. Teraz w ślad za deklaracjami przyszły konkrety - podkreśla przewodniczący rady miejskiej, za którego namową prezydent i radni zgodzili się przyznać radom osiedli dodatkowe fundusze.

Jak informuje bielski ratusz, decyzja oznacza, że zgodnie z projektem budżetu, każda z rad osiedli otrzyma w przyszłym roku na bieżącą działalność osiem tysięcy zł. Do tej pory było to pięć tysięcy zł. Oprócz tego, rady będą mogły na dotychczasowych zasadach występować do ratusza z wnioskami o uwzględnienie osiedlowych projektów w planach inwestycyjnych miasta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych