PARTNER PORTALU

Bierzemy coraz mniejsze kredyty mieszkaniowe

W czerwcu 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do Biura Informacji Kredytowej zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 6,6 proc. w porównaniu z czerwcem 2015 r.

Autor: HouseMarket.pl 12 lipca 2016 12:11

Średnia wartość BIK Indeksu - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe od początku 2016 r. nadal jest jednak dodatnia i wynosi +3,5 proc.

- Czerwiec był kolejnym, drugim po maju miesiącem w tym roku, w którym klienci zawnioskowali o mniejszą wartość kredytów mieszkaniowych niż rok wcześniej. Od stycznia do kwietnia wartości złożonych wniosków o kredyty mieszkaniowe były wyższe niż w analogicznych miesiącach roku ubiegłego. Majowy i czerwcowy wynik indeksu może już sygnalizować wygaszanie wyraźnego ożywienia w kredytach mieszkaniowych, które obserwowaliśmy w czwartym kwartale 2015 r. i pierwszym kwartale 2016 r. Łącznie w czerwcu o kredyt mieszkaniowy zawnioskowało 31,5 tys. osób w porównaniu do 30,9 tys. osób w maju i 37,0 tys. osób w kwietniu br. - mówi prof. Waldemar Rogowski, główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych