PARTNER PORTALU

Bój o Apartamenty Dekerta

Właściciel willi Kotowicza w Rzeszowie konsekwentnie zmierza do jej wyburzenia. Rozpoczął starania o uzyskanie zezwoleń. Mimo że konserwator zabytków podjął decyzję o wpisie budynku do rejestru zabytków, to los znajdującej się obecnie na działce willi wciąż nie jest przesądzony.

Autor: rzeszow.wyborcza.pl/housemarket.pl 07 kwietnia 2016 11:48

Na działce przy ul. Dekerta w Rzeszowie mieści się obecnie willa wybudowana w 1928 r. Nowy, prywatny właściciel chciałby jednak budynek zburzyć, a w jego miejscu postawić nowoczesny apartamentowiec Apartamenty Dekerta.

Wniosek o zgodę na wyburzenie przedwojennego budynku pod adresem Dekerta 4, znanym w Rzeszowie jako willa Kotowicza, wpłynął w poniedziałek do Biura Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków.

Sprawa zburzenia willi bulwersuje rzeszowian od ubiegłego roku, kiedy to właściciel budynku przedstawił plany budowy nowoczesnego apartamentowca na działce przy Dekerta 4.

Nowy budynek miałby mieć ok. 2,2 tys. mkw. powierzchni i podziemny parking. Na czterech kondygnacjach zaprojektowano 12 dużych apartamentów o powierzchni 100-120 mkw. oraz lokale usługowo-handlowe.

Autor projektu zorganizował otwartą prezentację, ale mieszkańcy Rzeszowa, którzy licznie na nią przybyli, bardziej niż wyglądem nowego bloku zainteresowani byli dyskusją nad związanym z tą inwestycją wyburzeniem starego, przedwojennego budynku, który stoi na tej działce.

Właściciel, wnosząc o zgodę na wyburzenie willi Kotowicza, argumentował, że jest w fatalnym stanie technicznym, ale dla konserwatora to nie jest argument.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych