PARTNER PORTALU

Boom na miejskie działki w Piotrkowie Trybunalskim

Sprzedano sześć kolejnych działek pod budownictwo jednorodzinne w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”.

Autor: piotrkow.pl 11 kwietnia 2016 15:24

- Program okazał się strzałem w dziesiątkę. Przetargi na poszczególne nieruchomości udowadniają, że oferta jest bardzo atrakcyjna, gdyż do każdej licytacji staje po kilka osób – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak i dodaje, że program szczególnie trafił do ludzi młodych.

Ostatnie przetargi na „działki za ćwierć ceny” odbyły się w piątek (8.04). Do nabycia było sześć nieruchomości. Wszystkie znalazły właścicieli.

Jak informuje piotrkowski urząd miejski, nabywając prawo wieczystego użytkowania zwycięzca licytacji wpłaca jedynie 25 proc. wartości osiągniętej w przetargu. Dodatkowo po co najmniej pięciu latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie.

- Wówczas otrzyma jeszcze 50 procentową bonifikatę. Także w zasadzie nabywa działkę za około 30-35 proc. wylicytowanej w przetargu wartości - wylicza zalety Krzysztof Chojniak.

Jak informują pracownicy referatu gospodarki nieruchomościami, do tej pory w ramach programu sprzedano łącznie 11 działek, a blisko czterdzieści kolejnych czeka na przetargi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych