PARTNER PORTALU

Boom remontowy nad Wisłą

32 proc. Polaków planuje w tym roku odnowienie mieszkania lub domu – wynika z raportu L'Observatoire Cetelem.

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2016 15:03

Z badania instytutu badawczego L’Observatoire Cetelem przytaczanych przez dziennik „Rzeczpospolita” wynika, że Polska jest w czołówce państw Unii Europejskiej jeśli chodzi o planowane remonty. Co trzeci Polak chce w 2016 roku przeprowadzić remont swoich czterech kątów. Zdaniem analityków spada sprzedaż nowych nieruchomości i wolimy inwestować w renowacje mieszkania lub zakup sprzętu.

To dobry znak dla marketów budowlanych i oferujących artykuły wyposażenia wnętrz, a także dla producentów materiałów budowlanych i chemii. W obliczu spowolnienia w budownictwie inwestycyjnym mieszkalnictwo jest dla nich ważnym odbiorcą.

− Widzimy dynamiczny wzrost popytu w segmencie naszych farb dekoracyjnych. To znak, że coraz więcej osób inwestuje w odnawianie swoich mieszkań. Obserwujemy preferencje Polaków i spodziewamy się utrzymania tendencji wzrostowych w sprzedaży farb i tynków według optymistycznych prognoz m.in. Instytutu Ceresana – mówi Bartłomiej Cholewa z LAKMA SAT, producenta chemii budowlanej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych