PARTNER PORTALU

Budowa domu. Najpopularniejsze są dachy metalowe

W ostatnim czasie zauważalne są znaczące zmiany, jakie nastąpiły w segmencie pokryć dachowych w Polsce. Odnotowano znaczący wzrost materiałów metalowych, które najczęściej wybierane były do wykańczania dachów spadzistych.

Autor: housemarket.pl 04 września 2017 16:00

Udział pokryć metalowych wyniósł 44 %. Na drugie miejsce spadły wyroby ceramiczne – 38%. Z kolei na wyroby cementowe oraz bitumiczne przypada średnio po 7-8% udziałów w rynku. Pokrycia bitumiczne pozostają dominującym rozwiązaniem w przypadku dachów płaskich. Jednocześnie analitycy PMR przewidują, że wielkość rynku pokryć dachowych, po bardzo dobrych latach 2014-2015 oraz gorszym roku 2016, w którym odnotowano jedynie 1-procentowy wzrost, ustabilizuje na poziomie 65 mln mkw.

Blacha najpopularniejsza na dachach skośnych

Według raportu PMR materiały metalowe najczęściej są wykorzystywane podczas realizacji zleceń pochodzących od klientów indywidualnych. Dużym zainteresowaniem materiały skandynawskiego producenta Ruukki cieszą się także wśród firm dekarskich. Na fakt ich stosowania podczas wykonywania dachów skośnych wskazało większość respondentów, biorących udział w badaniu. Oceniając marki pokryć dachowych, respondenci wskazywali, że na ich uznanie zasługują te, których produkty są łatwo dostępne oraz mają pozytywne rekomendacje.

Jakość i kompleksowość rozwiązań

Dedykowane dachom materiały Ruukki wytwarzane są z wysokiej jakości stali, materiału, który ze względu na swoje właściwości cieszy się dużą popularnością na rynku polskim. To materiał dachowy cechujący się trwałością i niezawodnością oraz wysoką odpornością na działania warunków atmosferycznych. Zaletą jest także jego elastyczność pozwalająca na kształtowanie dachów zgodnie z ich projektem oraz szybki i prosty montaż. Niewielki ciężar materiałów dachowych ze stali sprawia, że sprawdzają się one idealnie zarówno podczas budowy nowych, jak i renowacji starych dachów. Poddawany rygorystycznej kontroli proces produkcyjny rozwiązań Ruukki, który rozpoczyna się już na etapie wytwarzania stali w należącej do firmy hucie, wpływa na długoletnie bezproblemowe użytkowanie dachu. Precyzję wykonania zapewnia z kolei dopasowanie wszystkich elementów niezbędnych do jego wykonania. Dach bowiem to nie tylko blachodachówka, ale także podkonstrukcje, systemy rynnowe, elementy bezpieczeństwa dachowego, obróbki blacharskie i wiele innych elementów oraz akcesoriów. Każda z części ma ogromne znaczenie dla prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania dachu. Kompleksowość oferty doceniają także dekarze, którzy coraz częściej odpowiadają za całość prac związanych z wykonaniem dachu: począwszy od zakupu niezbędnych materiałów po ich montaż u klienta. Według raportu PMR, w porównaniu z poprzednim badaniem z 2014 roku, odsetek firm dekarskich zajmujących się zleceniami kompleksowo zwiększył się w roku 2016 o 10 p.p.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych