PARTNER PORTALU

Budowa mieszkań szansą na rozwój firm budowlanych

Firmy budowlane nie narzekają na brak pracy. Wśród ofert w sektorze generalnego wykonawstwa przeważają te dotyczące budownictwa mieszkaniowego. - To efekt dużego zapotrzebowania społecznego i zmiany polityki deweloperów - uważa Grzegorz Paprotny, dyrektor działu handlowego Budimex.

Autor: Joanna Budzaj 08 lipca 2015 09:13

Popyt na usługi budowlano-montażowe sukcesywnie rośnie. Wzrasta również liczba zapytań ofertowych zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego. Przeważająca część ofert dotyczy budownictwa mieszkaniowego.

- Sprzyja temu zwiększony popyt na mieszkania i duże zapotrzebowanie społeczne – uważa Grzegorz Paprotny, dyrektor działu handlowego Budimex. – Inwestorzy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nabywców: głównie młodych ludzi lub ich rodzin przygotowując inwestycje z nowym podziałem mieszkań.

Budownictwu sprzyjają m.in. programy rządowe i sytuacja gospodarcza. – Jeśli chodzi o główne wykonawstwo, ceny samej usługi budowlano-montażowej w sektorze mieszkań na rynku warszawskim utrzymują się na podobnym poziomie – mówi Grzegorz Paprotny. – Po boomie mieszkaniowym i wyższych cenach realizacji w latach 2007-2008 koszt usługi pozostaje mniej więcej ten sam, a jednocześnie obniża się średnia cena metra kwadratowego mieszkania. W mojej opinii wynika to ze zmiany polityki firm deweloperskich, które starają się przygotowywać projekty mieszkaniowe o lepszych parametrach i przy niższej marży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych