PARTNER PORTALU

Budowlanka narażona na upadłości

Branża budowlana będzie jedną z najbardziej narażonych na bankructwa w 2016 r. Spadek liczby upadłości będzie już płytszy niż w 2015 r. Dla płynności finansowej polskich firm największym ryzykiem będą czynniki zewnętrzne, choć krajowe, w tym polityczne, również będą miały znaczenie.

Autor: PAP/HouseM 27 października 2015 08:15

Firma Coface ocenia, że liczba upadłości na polskim rynku wyniesie w 2015 r. ok. 770, zaś w przyszłym roku ta liczba spadnie do ok. 730. Firma Euler Hermes przewiduje natomiast, że w tym roku bankructw będzie ok. 780, a w przyszłym roku ok. 755. 

- Nasz bazowy scenariusz przewiduje, że liczba upadłości firm w tym roku spadnie o 8 proc., a następnie o kolejne 5 proc. w 2016 r. - powiedział Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Liczba upadłości polskich przedsiębiorstw jest odzwierciedleniem stanu gospodarki. - Widać pewną poprawę, o czym świadczy 5-proc. spadek ich liczby w tym roku. Przewidujemy, że w 2015 r. liczba bankructw spadnie do ok. 780. W przyszłym roku poprawa wyrażona spadkiem liczby upadłości zwolni jeszcze bardziej – ich liczba zmniejszy się jedynie o 3 proc. wobec tego roku - powiedział Rafał Hiszpański, prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes. 

W 2014 r. upadło w Polsce 838 firm. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych