PARTNER PORTALU

Burmistrz Ursusa czeka na 30 tys. nowych mieszkańców

Burmistrz Ursusa Urszula Kierzkowska poinformowała, że na terenie byłych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus powstają już pierwsze bloki. - W najbliższym czasie spodziewamy się, że ok. 30 tys. mieszkańców sprowadzi się do naszej dzielnicy - oceniła.

Autor: PAP/HouseMarket.pl 27 stycznia 2016 10:16

Kierzkowska dodała, że plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje wszystkie możliwe funkcje, które są niezbędne do tego, aby ten teren rozwijał się w sposób prawidłowy. - Zostały przewidziane zarówno funkcje drogowe, jak i funkcje oświatowe, także miejsce kultu religijnego - powiedziała.

Kierzkowska tłumaczy także, że tereny po byłych zakładach Ursus rozwijają się nie tylko pod względem deweloperskim, ale także są prowadzone inwestycje m.in. wodnokanalizacyjna, gazowe, elektryczne oraz energetyczne.

Główną inwestycją mieszkaniową jest powstające osiedle Ursa Smart City budowane przez Unidevelopment oraz CPD. Inwestycja rozpoczyna proces rewitalizacji terenów, na których w ciągu kilku najbliższych lat powstanie nowoczesna zabudowa miejska.

Deweloperzy zrealizują osiedle u zbiegu ulic Hennela i Dyrekcyjnej w dwóch etapach. Powstaną łącznie cztery budynki, w których planowanych jest 356 mieszkań (181 z nich powstanie w pierwszym etapie) o powierzchniach od 32 do 102 mkw. Zasadniczą część oferty będą stanowiły lokale dwupokojowe i trzypokojowe.

Na parterach budynków przewidziane są powierzchnie handlowo-usługowe o metrażach od 19 do 103 mkw., a w kondygnacji podziemnej parking dla 359 samochodów. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Realizacja pierwszego etapu budowy osiedla zakończy się w czwartym kwartale 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych