PARTNER PORTALU

Bydgoszcz: Łatwiejsze parkowanie na osiedlach

Zakończyła się większość prac projektowych związanych z wytyczeniem na największych osiedlach dodatkowych miejsc postojowych. Nowe parkingi będą budowane w przyszłym roku ze środków bydgoskiego budżetu obywatelskiego.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2015 15:47

Kilkanaście miejsc parkingowych powstanie w rejonie ul. Berlinga na Przylesie. Kierowcy w nowej zatoce będą parkować prostopadle do osi jezdni. Część nowych miejsc postojowych będzie przeznaczona dla osób niepełnosprawnych.

Kolejna zatoka parkingowa powstanie przy ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Zlokalizowana będzie ona pomiędzy budynkami z numerami 2 oraz 10, po stronie zachodniej ulicy. Kierowcy będą tam również parkować prostopadle, pomiędzy istniejącym drzewami.

Poza tym przebudowę i rozbudowę miejsc parkingowych w oparciu o bydgoski budżet obywatelski zaplanowano na os. Kapuściska wzdłuż ul. Sandomierskiej, od skrzyżowania z ul. Baczyńskiego do AS Marketu.

Drogowcy zgodnie z wynikami głosowania na bydgoski budżet obywatelski przygotowują się do przebudowy ul. Norweskiej na odcinku przewężenia ok. 34 m od ul. Orlej, wraz z przebudową chodnika zlokalizowanego przy jezdni. Obecnie nie istnieje tam możliwość mijania się dwóch pojazdów co komplikuje dojazd od bloków. Poza poszerzeniem jezdni przebudowany zostanie chodnik z betonowej kostki.

Kolejny parking ma powstać także na osiedlu Błonie, gdzie w ramach poprzedniej edycji przy ul. Waryńskiego oddano do użytku 49 miejsc postojowych. Tym razem nowe miejsca zostaną dobudowane przy Zespole Szkół nr 7.

Zakończyło się też przygotowanie dokumentacji projektowej dla kilku innych parkingów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. Na Leśnym zakłada się realizację dwóch zadań. Pierwszym jest budowa miejsc postojowych wzdłuż jezdni serwisowej od posesji nr 208 do posesji nr 238. (Ze względu na wysokie koszty będzie to zadanie dwuletnie). Drugi parking zaprojektowano przy ul. Dębowej na wysokości bloku z numerem 4.

Jak informuje bydgoski magistrat, w ostatniej edycji bydgoskiego budżetu obywatelskiego mieszkańcy również często głosowali na budowę miejsc parkingowych. Przygotowane zostaną do realizacji inwestycje polegające na przebudowie drogi dojazdowej wraz z budową miejsc postojowych przy ul. Morskiej 2 oraz budowa parkingu przy ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich na wysokości parku.

Wszystkie te przedsięwzięcia finansowane są z bydgoskiego budżetu obywatelskiego. Osiedlowe inwestycje wybrali mieszkańcy, a środki zapewniło w całości miasto. Co roku na tego typu zadania rezerwowana jest pula 5 mln złotych, która dzielona jest na poszczególne osiedla proporcjonalnie do liczby mieszkańców. O kierowaniu zadań do realizacji decyduje liczba zdobytych głosów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych