PARTNER PORTALU

Bydgoszcz remontuje komunalne kamienice

Komunalna spółka ADM w tym roku przeznaczy 18,5 mln zł na inwestycje i remonty. Kolejne środki trafią na rewitalizację budynków w Starym Fordonie Zaplanowano również szereg prac związanych z termomodernizacją ponad 20 nieruchomości.

Autor: HouseMarket.pl 03 lutego 2017 14:15

- Na realizację niezbędnych inwestycji i remontów  w miejskich budynkach systematycznie przeznaczamy więcej środków. Istotnie wpływa to na poprawę wizerunku miasta oraz komfort użytkowania komunalnych lokali - podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Jak informuje bydgoski magistrat na 2017 rok ADM zaplanowała zadania inwestycyjne na kwotę 10,3  mln zł. Środki te pozwolą m.in. na termomodernizację 11 budynków. Dodatkowo przygotowana zostanie dokumentacja niezbędna do prowadzenia prac w kolejnych latach dla 13 kamienic. Kolejny rok z rzędu zmodernizowanych zostanie około 200 lokali przeznaczonych do ponownego zasiedlenia. Pozostała kwota z puli na inwestycje wykorzystana zostanie na modernizację komunalnego zasobu nieruchomości.

Na typowe remonty miejska spółka przeznaczy 4,9 mln zł. Środki te zostaną wydane przede wszystkim na wymianę instalacji wewnętrznych (195 lokali), remonty dachów (52 budynki), roboty ogólnobudowlane, opracowania niezbędnych dokumentacji projektowych.

Wydzielona kwota 0,55 mln zł przypisana jest do zadań związanych z rewitalizacją Starego Fordonu. Zakładają one między innymi  przyłączenie ośmiu nieruchomości do kanalizacji deszczowej, podłączenie do sieci gazowej  trzech budynków oraz opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej przebudowy budynków, docieplenia i renowacji elewacji siedmiu budynków. Jedna nieruchomość zostanie wyposażona  w ramach tego projektu w instalację gazową.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych