PARTNER PORTALU

Bydgoszcz wspiera remonty zabytkowych kamienic

Do połowy lutego 2016 r. można składać wnioski do bydgoskiego konserwatora zabytków o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków.

Autor: HouseMarket.pl 01 lutego 2016 10:47

Jak informuje bydgoski ratusz, w tym roku pula na dotowanie remontów konserwatorskich jest na takim samym poziomie jak w ubiegłym roku. Na dofinansowanie najcenniejszych obiektów trafi prawie 1,5 mln zł. Tym razem szybciej zapadną jednak rozstrzygnięcia, które zabytki otrzymają wsparcie.

Wnioski można składać do 15 lutego, a nie jak w ubiegłym roku do końca marca. Następnie zostaną one ocenione przez miejskiego konserwatora zabytków. Ważnymi kryteriami są m.in. wartość historyczna budynków oraz ich położenie. Urząd miasta przypomina, że dzięki przyspieszeniu procedury właściciele zabytkowych nieruchomości zyskają więcej czasu na realizację prac konserwatorskich. Ma to istotne znaczenie, ponieważ by skorzystać z dotacji remonty powinny zostać przeprowadzone w bieżącym roku.

Dotacja może być udzielona osobie fizycznej lub jednostce organizacyjnej posiadającej tytuł prawny do zabytku wpisanego do rejestru wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego, z terenu miasta Bydgoszczy. Dotacja może być udzielona w wysokości do 50 procent nakładów koniecznych na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych