PARTNER PORTALU

Ceny mieszkań na stabilnym poziomie

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym od kilku miesięcy utrzymują się na stabilnym poziomie. Sprawdziliśmy ile trzeba zapłacić za mkw. mieszkania w różnych rejonach Polski.

Autor: Housemarket.pl 10 kwietnia 2015 12:19

Z danych portalu otoDom.pl wynika, że potencjalni nabywcy mieszkań od dewelopera nie mają co liczyć na promocyjne stawki ofert. Obniżki cen o 30-50 zł/mkw miały miejsce jedynie w kilku miastach, np. w Katowicach.

Najdroższym, na koniec marca 2015 r., był rynek warszawski, gdzie za metr kwadratowy mieszkania trzeba było zapłacić średnio 7,72 tys. zł - o 54 zł więcej niż miesiąc wcześniej.

W Krakowie średnia stawka utrzymuje się na poziomie 6.73 tys. za mkw, natomiast największy spadek cen obserwujemy w Poznaniu. Za mkw. mieszkania trzeba było zapłacić w marcu nieco ponad 6 tys. zł, czyli o ok. 120 zł mniej niż miesiąc wcześniej.

Na najtańsze stawki ofertowe mogły liczyć osoby inwestujące we własne M na terenie Szczecina - tam za mkw. mieszkania trzeba było płacić średnio 4,66 tys. zł. W Łodzi, choć cena za mkw. mieszkania wzrosła o niecałe 50 zł w stosunku do lutego, koszt zakupu wynosił w marcu średnio 4,88 tys. zł/mkw. Na podobnym poziomie cenowym plasują się Katowice, gdzie cena za mkw. lokum wynosi średnio 4,89 tys. zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych