PARTNER PORTALU

Ceny mieszkań ważniejsze od MdM-u

Ważniejsza od programu MdM jest ogólnie przyjęta dobra kondycja polskiej gospodarki i wysoki wskaźnik dostępności cen mieszkań - uważa Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp.

Autor: HouseMarket.pl 20 kwietnia 2016 11:01

Udział oferty spełniającej wymagania programu MdM w największych miastach Polski wynosi około 15-20 proc. Większość z tych mieszkań powstaje w inwestycjach, których termin zakończenia zaplanowany jest na przyszły lub 2018 rok, gdzie wykorzystanie środków jest znikome.

- Wyczerpanie środków z MdM na ten roku w żaden sposób nie przełożyło się na spadek zainteresowania naszą ofertą. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest wręcz odwrotnie – twierdzi Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp.

Dodaje, że po pierwszym roku funkcjonowania programu, kiedy wykorzystano zaledwie 1/3 środków na dopłaty, klienci zauważyli, że nie można zwlekać z decyzją o zakupie mieszkania.

- Z naszego punktu widzenia ważniejsza od programu MdM jest ogólnie przyjęta dobra kondycja polskiej gospodarki, wysoki wskaźnik dostępności cen mieszkań, obrazujący relację średniej raty kredytu do zarobków oraz niskie stopy procentowe – podkreśla Mirosław Kujawski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych