PARTNER PORTALU

Ceny na rynku wtórnym na stabilnym poziomie

Ceny ofertowe mieszkań wystawionych do sprzedaży na rynku wtórnym w największych polskich miastach w dalszym ciągu utrzymują się na stabilnym poziomie. Tylko w 3 z 18 badanych miast wzrost lub spadek stawki za mkw. przekroczył 100 zł - wynika z najnowszego raportu firmy Morizon.

Autor: HouseMarket.pl 03 lipca 2015 09:40

Największy wzrost – o 162 zł zanotował Sopot. O 107 zł wzrosła średnia cena ofertowa w Gdyni, podczas gdy w tym samym czasie o 103 zł spadł koszt zakupu mkw. mieszkania w Rzeszowie. W pozostałych 15 miastach miesięczna zmiana ceny mkw. nie przekroczyła 100 zł - wynika z danych Morizon.

W skali ostatnich 12 miesięcy zmiany stawek są nieco bardziej wyraziste, lecz też nie wskazują jednoznacznego trendu. W Gdyni średnia cena ofertowa za mkw. używanego lokum wzrosła o 223 zł, tj. 3,7 proc. O ponad 100 zł drożej niż przed rokiem wyceniany jest mkw. mieszkania w Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Gorzowie Wlkp. oraz we Wrocławiu.

Spośród siedmiu miast, w których ceny ofertowe mieszkań są dziś niższe niż rok temu, największy spadek zanotował Sopot. W tym ekskluzywnym, nadmorskim kurorcie – ze średnią ceną mieszkań na poziomie blisko 10 tys zł/mkw. – obecna stawka jest o 174 zł niższa niż na początku czerwca 2014 r.

O ponad 100 zł mniej za każdy mkw. mieszkania wystawionego do sprzedaży na rynku wtórnym zapłacimy dziś także w Łodzi i Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych