PARTNER PORTALU

Chętnych mniej, niż lokali. Mieszkanie plus w nowym mieście

Jak podaje Dziennik Łódzki, Tomaszów Mazowiecki rozpoczął przyjmowanie wniosków do rządowego programu "Mieszkanie Plus". Jednak zainteresowanych jest mniej, niż lokali.


Autor: Dziennik Łódzki 22 września 2017 10:54

Tomaszów Mazowiecki to kolejne miasto z województwa łódzkiego, które przystąpiło do programu "Mieszkanie Plus". Do tego momentu, zostało pobranych 120 dokumentów pozwalających starać się o jedno z 138 mieszkań przeznaczonych do realizacji programu rządowego. Miasto jednak nie informuje o tym, ilu mieszkańców złożyło wnioski. Mają mało czasu - 27 mija termin ich składania.

Adresatami programu "Mieszkanie Plus" są ludzie, których zarobki są zbyt wysokie, aby przyznać im lokal komunalny, ale również za niskie na ubieganie się o kredyt hipoteczny. Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości zobligował się do wybudowania mieszkań, które będzie można otrzymać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wynajem, drugim - leasingowy wynajem. W drugiej opcji najemca dotąd płaci czynsz, dopóki nie spłaci wartości mieszkania.

W skali kraju do programu zostało zgłoszonych 70 miast. W województwie łódzkim, poza Tomaszowem Mazowieckim, przystąpiła m.in. Łódź i Zduńska Wola.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych