PARTNER PORTALU

Ciągle przybywa chętnych na nowe mieszkania

W sprzedaży jest coraz więcej mieszkań, a deweloperów dopinguje fakt, że ciągle przybywa chętnych na nowe lokale. Czy w związku z tym mogą obniżyć się ceny za mkw.?

Autor: housemarket.pl 12 sierpnia 2015 08:52

Aktualnie popyt na mieszkania jest duży, a podaż dość dobrze go równoważy. Polska to wciąż młody rynek z olbrzymimi perspektywami i dużym niedoborem mieszkań, szczególnie tych o dobrym standardzie - mówi Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska. - Według naszych analiz polski rynek, szczególnie w dużych miastach, charakteryzuje się wieloletnim horyzontem stabilnego wzrostu.

Mirosław Bednarek podkreśla, że ważne jest jednak, by ten wzrost odbywał się w racjonalnym, rozsądnym tempie. - Zakładamy długotrwały, pozytywny trend dla rynku mieszkaniowego. Przewidujemy możliwość  krótkotrwałego zwolnienia koniunktury, ale będą to tylko niewielkie korekty w ramach długofalowego trendu wzrostowego - dodaje.

Wielu chętnych na mieszkania zauważa także Marvipol. Katarzyna Żarska zauważa, że wysoki wskaźnik oddawanych mieszkań towarzyszący wysokiej intensywności sprzedaży wpływa na utrzymanie stabilnego poziomu cen. - Chętnych na mieszkania jest nadal dużo. Chociaż deweloperzy starają się wykorzystać popyt i w szybkim tempie uzupełniać deficyt mieszkań, podaż jest wciąż za niska - mówi.

Grunty przeznaczone pod przyszłe inwestycje, znajdujące się w portfelach deweloperów powinny jednak  zagwarantować ciągłość budowy inwestycji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych