PARTNER PORTALU

Co deweloperzy oferują w standardzie?

Prywatne przedszkole na osiedlu, SPA, dachy pokryte zielenią czy lokale z systemem smart home. Deweloperski „standard” nabiera nowego znaczenia - czego można oczekiwać, kupując nowe mieszkanie?

Autor: HouseMarket.pl 10 lipca 2017 13:53

Deweloperzy nie mają wątpliwości – największy wpływ na wybór nowego mieszkania wciąż mają atrakcyjna lokalizacja i cena lokalu. Co, gdy te są do siebie podobne? Potencjalnych klientów przyciągają dodatkowe udogodnienia w standardzie inwestycji. Przedstawiamy różne opcje, które coraz częściej proponowane są klientom przez firmy deweloperskie.

W zgodzie z naturą

Inwestorzy zwracają uwagę na silny zwrot ku naturze – chcemy z jednej strony mieszkać blisko centrum miasta, a z drugiej cieszyć się zieloną okolicą. Na terenie nowych osiedli powstają pełne nasadzeń wewnętrzne dziedzińce, a zieleń wkracza nawet na szczyty budynków, jak w gdańskim Garden Gates. - Mieszkańcy będą mogli spędzać czas w otoczeniu zieleni na tarasie dachowym, stanowiącym dodatkową przestrzeń rekreacyjną. Znajdą się tu altanki, ławki, dekoracyjne podświetlenia oraz teleskop do podziwiania panoramy Starego Miasta i obserwacji nieba – mówi Andrzej Miś z Budimeksu Nieruchomości. Przybywa także rozwiązań proekologicznych – panele fotowoltaiczne, które gromadzą energię do oświetlania części wspólnych, energooszczędne oprawy LED, czy zbiorniki na deszczówkę służące nawadnianiu osiedlowej zieleni. Rozwiązania przyjazne środowisku i sprzyjające oszczędnościom.

Mieszkania inteligentne

Komfortowe, bezpieczne i pozwalające obniżyć koszty utrzymania mieszkanie. To rzeczywistość osiedli wyposażonych w systemy smart home. - System inteligentnego domu coraz częściej staje się standardowym wyposażeniem – i to nie tylko prestiżowych osiedli. Deweloperzy reagują w ten sposób na oczekiwania nabywców – mówi Mikołaj Pertek, Country Manager Fibaro. Oparty na centralce sterującej i współpracującymi z nią modułami system umożliwia zarządzanie praktycznie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi z poziomu smartfona, tableta lub komputera. Lokator najczęściej otrzymuje podstawowy pakiet inteligentnego domu – jak go wykorzysta? Wszystko zależy od jego potrzeb, upodobań i aktualnych możliwości – dzięki opcji swobodnej rozbudowy systemu. – Może dodawać kolejne czujniki i moduły, a także dowolnie programować sceny, czyli występujące po sobie zdarzenia, które będą idealnie odpowiadały jego oczekiwaniom – dodaje Mikołaj Pertek. Przykład? System może automatycznie wyłączyć ogrzewanie pod naszą nieobecność, włączyć je, gdy zbliżamy się do domu, dopasować oświetlenie do pory dnia i pogody za oknem, czy podświetlić drogę do łazienki i włączyć ekspres do kawy, gdy zadzwoni budzik.

Rodzinnie i aktywnie

Moda na zdrowy i aktywny tryb życia odcisnęła się na nowo projektowanych osiedlach. W folderach najważniejszych deweloperów inwestycje imponują wielofunkcyjnością – to nie tylko miejsca do spania, ale wręcz mini-miasteczka, mające zapewnić wszystkie możliwe udogodnienia. Plenerowa siłownia, strefa fitness dla mieszkańców czy prywatne boisko, a na wieczorny relaks strefa do grillowania. Nowe inwestycje coraz częściej przypominają doskonale wyposażony hotel. Obok miejsc parkingowych równie istotne jest posiadanie miejsca na rowery, a nawet rowerowej stacji warsztatowej. Liczą się też udogodnienia dla rodzin – osiedlowe przedszkola czy wózkarnie. Do tego dochodzą wygodne systemy spłaty kredytu (20/80, a nawet 10/90), które pozwalają na łatwiejszy start świeżo upieczonym rodzicom i młodym małżeństwom.

Personalizowane rozwiązania

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych