PARTNER PORTALU

Co na taras? Wybieramy nawierzchnie

Kostka brukowa, drewno, kamień czy może nawierzchnie żwirowe? Wybór materiału na alejki, ścieżki, tarasy czy małe skwerki w naszym ogrodzie jest ogromny. Zobaczcie sami.

Autor: Zuo 10 lutego 2015 11:25

Wybór nawierzchni do ogrodu powinien być spójny z architekturą budynku. W klasycznych ogrodach dobrze sprawdzą się kamienne nawierzchnie i kostki. W nowoczesnych aranżacjach warto zdecydować się na proste, geometryczne kształty. Przy wyborze konkretnego materiału powinniśmy kierować się nie tylko barwą, ale także fakturą.

Ciekawy efekt wizualny przynosi użycie jednego materiału na ścieżkach, murkach, stopniach czy ogrodzeniu. Przy wyborze konkretnej nawierzchni powinniśmy dokładnie zapoznać się ze sposobem ich konserwacji oraz pielęgnacji. Zadbajmy także o właściwe przygotowanie podłoża pod konkretną nawierzchnię. Nawierzchnia powinna być stylistyczne związana z architekturą budynku i stylistyką ogrodu. 

Kostka brukowa

Jest najczęściej wybieranym materiałem do aranżacji ogrodów i tarasów. Wiele rodzajów, kolorów i kształtów daje nam szerokie pole do tworzenia różnorodnych kompozycji. Stosunkowo łatwe jest jej ułożenie oraz pielęgnacja.

Nawierzchnie żwirowe

Wyglądają bardzo efektownie, ale wymagają wiele zabiegów pielęgnacyjnych.Przy wyborze tego rodzaju nawierzchni powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kształt oraz rodzaj kruszywa.

Drewno

Jego największą zaletą jest naturalny wygląd, który idealnie sprawdza się z ogrodową zielenią. Przy wyborze drewnianych nawierzchni powinniśmy dokładnie zapoznać się ze sposobem pielęgnacji. 

Kamień

Szlachetny, naturalny materiał. Najczęściej stosowanym w ogrodzie kamieniem jest granit.Kamienne kostki mają większą wytrzymałość niż kostka brukowa, świetnie sprawdzą się w klasycznych ogrodach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych