PARTNER PORTALU

Coraz droższy metr kwadratowy

Cena metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za drugi kwartał 2015 r. wyniosła 4066 zł - podał GUS. To o 140 zł więcej niż w pierwszym kwartale br.

Autor: HouseMarket.pl 19 października 2015 18:53

Według danych zebranych przez GUS w  pierwszym kwartale 2015 r. cena metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego wyniosła 3926 zł.

Zgodnie z ustawą, na mocy której ogłaszany jest wskaźnik, przez cenę mkw. powierzchni użytkowej budynku (mieszkalnego) rozumie się przeciętne dla całego kraju nakłady poniesione przez inwestorów na budowę wielomieszkaniowych budynków mieszkalnych w przeliczeniu na 1  mkw. powierzchni użytkowej budynku, wyznaczone jako średnia ważona powierzchnią użytkową budynków mieszkalnych oddanych do użytkowania w poszczególnych województwach.

W ustalaniu wskaźnika uwzględnia się nakłady poniesione na budowę nowych budynków mieszkalnych (innych niż jednorodzinne) przez inwestorów innych niż indywidualni. Pod pojęciem inwestorów indywidualnych rozumie się inwestorów budujących budynki mieszkalne na własne potrzeby oraz kościoły i związki wyznaniowe. Wartość nakładów to wszystkie koszty poniesione od początku realizacji do momentu oddania budynku do użytkowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych