PARTNER PORTALU

Cudzoziemcy inwestują w trójmiejskie nieruchomości

Obcokrajowcy coraz chętniej kupują mieszkania w Polsce. Deweloperzy i pośrednicy nieruchomości z Trójmiasta potwierdzają, że wśród prowadzonych przez nich transakcji są umowy z obywatelami innych państw, najczęściej z Niemiec czy Ukrainy.

Autor: dom.trojmiasto.pl 05 października 2015 10:13

Ze sprawozdania podsumowującego nabywanie nieruchomości w Polsce przez cudzoziemców, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało za ubiegły rok, wynika że w Gdańsku osoby fizyczne nabyły 94 lokale mieszkalne, w Gdyni - 30.

Ze statystyk wynika też, że pomorskie jest na piątym miejscu w kraju, jeśli chodzi o powierzchnię lokali mieszkalnych jaka została zakupiona przez osoby fizyczne zza granicy (po mazowieckim - tam ok. 6 razy więcej, małopolskim, dolnośląskim, śląskim; zaraz za pomorskim jest zachodniopomorskie). W skali kraju zdecydowanie najwięcej takich klientów było z Niemiec i Ukrainy. W następnej kolejności wymienić trzeba nabywców z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Białorusi, Rosji i Szwecji.

Wybory cudzoziemców są podobne do decyzji zakupowych mieszkańców Trójmiasta - liczy się niewielka odległość od centrum i morza oraz dobra komunikacja. Popularnością cieszą się dzielnice zlokalizowane bliżej morza: Żabianka, Przymorze, Zaspa, jak również Wrzeszcz i Oliwa. Ci, którzy dysponują grubszym portfelem kupują w Sopocie i Śródmieściu Gdańska i Gdyni.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych