PARTNER PORTALU

Cypryjski rynek nieruchomości kusi inwestorów

Rynek nieruchomości na Cyprze w ostatnich latach zanotował znaczne ożywienie. Miejscowi deweloperzy oferują atrakcyjne ceny nieruchomości, wszystko po to, aby zachęcić Europejczyków do zamieszkania na Wyspie Afrodyty.

Autor: Inwestycje 26 sierpnia 2015 14:11

Ceny cypryjskich nieruchomości są dosyć zróżnicowane. Jednak średni koszt nieruchomości na Cyprze nie odbiega od cen występujących w większych polskich miastach. Przykładowo cena apartamentu, w atrakcyjnym turystycznie Paphos, jest porównywalna z zakupem średniego mieszkania w Warszawie. Wszystko zależy od dystryktu, w którym chcemy kupić dom lub apartament.

Procedury zakupu nieruchomości na Cyprze są dosyć przejrzyste, jednak ze względu na nieznajomość tamtejszych przepisów prawnych i specyfikę rynku, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego biura nieruchomości.

Klient korzystający z pomocy biura nieruchomości zapraszany jest na osobistą inspekcję willi lub apartamentu na miejscu. Koszty pobytu są odliczane od ceny nieruchomości przy ewentualnej transakcji. Wraz z podjęciem decyzji zakupu klient wpłaca zaliczkę w wysokości kilku tysięcy euro, zaś przy wpłacie 10 procent wartości nieruchomości otrzymuje już klucze i może korzystać z obiektu. Resztę deweloper rozkłada na raty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych