PARTNER PORTALU

Czego oczekują klienci inwestycji mieszkaniowych?

Przyszli nabywcy szukają rozwiązań, które zapewnią im relaks w uporządkowanej, zazielenionej przestrzeni oraz kontakt z naturą, przy zachowaniu możliwie największej ilości korzyści płynących z życia w mieście.

Autor: HouseMarket.pl 21 stycznia 2016 16:52

Dobra lokalizacja to zwrot-klucz na rynku mieszkaniowym. Najważniejszymi czynnikami, które o tym decydują są: dobre skomunikowanie osiedla z ważnymi punktami miasta, bliskość szkół, przedszkoli i punktów usługowych, atrakcyjna oferta komercyjna i dobre perspektywy rozwoju okolicy. Duże znacznie ma bliskość parków i miejskich terenów rekreacyjnych, takich jak siłownie pod chmurką, ogrody z dużymi placami zabaw czy ścieżki rowerowe.

Definicję lokalizacji dopełnia ogólna estetyka osiedla, jakość zaproponowanej architektury i sposób zaaranżowania terenów wypoczynkowych. Przyszli nabywcy szukają rozwiązań, które zapewnią im możliwość relaksu w uporządkowanej, zazielenionej przestrzeni oraz kontaktu z naturą, przy zachowaniu możliwie największej ilości korzyści płynących z życia w mieście. Te cechy wbrew pozorom są również atrakcyjne dla nabywców inwestycyjnych, bowiem takie mieszkanie będzie łatwiej wynająć i łatwiej sprzedać

Design w harmonii z naturą

Z sondy przeprowadzonej przez ECO-Classic wśród klientów wynika, że choć estetyka budynków jest bardzo ważna, to architektura oceniana jest zazwyczaj w połączeniu z innymi czynnikami, takimi jak widok za oknem czy jakość użytych materiałów. Najwyższe oceny uzyskuje design, który korespondując z otoczeniem, dyskretnie, ale zauważalnie wyróżnia się na jego tle.

Większości kupujących, głównie w segmencie popularnym, nie interesuje nazwisko architekta, który zaprojektował osiedle. Wystarczy prosta informacja, która pozwala na porównanie nowego projektu z wcześniejszymi kreacjami. Zainteresowanie tym zagadnieniem wzrasta natomiast wraz ze wzrostem standardu budynku. Nabywcy inwestycji premium, w tym klienci inwestycyjni, zwracają największą uwagę na prestiż płynący ze współpracy ze znaną pracownią lub projektantem.

Nowoczesny minimalizm i funkcjonalność

Tym, czego szukają dzisiejsi klienci są: w warstwie estetycznej - minimalizm i wytchnienie od nadmiaru bodźców, a w warstwie funkcjonalnej – wygoda i przestronność wnętrz oraz duża ilość zieleni na starannie zaplanowanych osiedlowych terenach rekreacyjnych.

Klientom podoba się stonowana, bliska barwom natury kolorystyka, która dobrze współgra z kamiennymi lub drewnianymi detalami elewacyjnymi. Jasne wnętrza części wspólnych budynków ozdobione wysokimi lustrami z chłodnymi elementami metalu lub ocieplone naturalnym drewnem, dobrze wpisują się w nurt nowoczesnej, wysmakowanej prostoty. Biel, szarość i piaskowy beż to najmodniejsze, stylowe kolory, stosowane w budownictwie mieszkaniowym zarówno na elewacjach, jak i przy wykończeniu holi wejściowych i klatek.

Przestronne balkony w każdym mieszkaniu, podziemne garaże, windy oraz brak barier architektonicznych w budynkach i wokół nich podnoszą komfort życia mieszkańców w każdym wieku. Kryterium ceny schodzi na dalszy plan, zwłaszcza kiedy pozostaje ona racjonalnym stosunku do jakości oferowanych standardów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych