PARTNER PORTALU

Czy beton ma przyszłość w budownictwie mieszkaniowym?

Technologie betonowe – monolityczne, z prefabrykatów, gotowych domów – pomogą zrealizować plany rozwoju wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Pomogą także rozwiązywać niektóre problemy energetyczne, a nawet wzbogacić architekturę w dużych miastach.

wnp.pl

Autor: PTWP - WNP.pl 21 kwietnia 2017 10:13

Takie jest ogólne przesłanie nowej kampanii informacyjno-popularyzatorskiej, organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego.

Jakie wyzwania?

W 2016 r. oddano do użytkowania 163 394 mieszkania, tj. o 15 683 mieszkania (o 10,6 proc.) więcej niż w 2015 r. W tej liczbie blisko 48 proc. stanowiły mieszkania indywidualne, czyli domy budowane przez osoby prywatne. Był to zatem niezły rok, ale ciągle daleki od poziomu, który gwarantowałby zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

– Taki poziom zacznie się, gdy budowanych będzie po co najmniej 200 tys. mieszkań rocznie – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prof. Jan Deja z Akademii Górniczo-Hutniczej. Tymczasem prognozy SPBT zakładają, że w 2017 roku budownictwo mieszkaniowe może wzrosnąć o ok. 8 proc., w 2018 roku – wykazać niewielki wzrost, ale w 2019 r. już spadek.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych