PARTNER PORTALU

Dąbrówka. Tu się chce mieszkać

Szukając swojego miejsca do życia, zapoznajemy się z ofertą poszczególnych deweloperów. Ważna jest też opinia przyjaciół i rodziny oraz statystyki mówiące o tym, które gminy są najchętniej wybierane w całej Polsce. Wśród nich znajduje się gmina Dopiewo w powiecie poznańskim, atrakcyjna z co najmniej kilku powodów.

Autor: HouseMarket.pl 02 lutego 2017 12:44

W ostatnich tygodniach przygotowano zestawienie „Saldo migracji w gminach”. Opracowanie zostało opublikowane w Serwisie Samorządowym Polskiej Agencji Prasowej, a dotyczyło całego kraju. Według statystyk, największy dodatni współczynnik migracji w 2015 roku, bo ten okres obejmowały ostatnie wyliczenia, odnotowano w gminie Komorniki.

Drugie miejsce zajęła gmina Dopiewo, również będąca częścią aglomeracji poznańskiej. Trzecia lokata przypadła Czernicy z województwa dolnośląskiego, oddalonej o 20 km od Wrocławia. Przykładowo w gminie Dopiewo średnio na 1000 mieszkańców we wskazanym okresie przybyło aż 45 nowych.

Jednocześnie wskaźnik odpływu ludności to 9 na 1000 osób. Biorąc pod uwagę wskaźnik migracji, gmina Dopiewo wypada lepiej, niż blisko 2500 gmin w całej Polsce. To już ogólnopolski trend - mieszkańcy, poszukując jeszcze więcej ciszy, spokoju, a co za tym idzie, komfortu, chętnie wybierają gminy ościenne obok dużych miast.

Zamienili miasto na mniejszą miejscowość

Gmina Dopiewo to gmina, w której rozwijają się osiedla Leśna Polana w Dopiewcu i Osada Leśna w miejscowości Dąbrówka, budowane przez dewelopera Linea. Mieszkańcy absolutnie nie żałują, że zamienili miasto na mniejszą miejscowość. O takim wyborze zadecydowało kilka czynników. Wśród nich jest nie tylko interesująca oferta dewelopera, skrojona na potrzeby rodzin z dziećmi.

– Wielkim atutem naszych osiedli jest lokalizacja, szybki dostęp do miasta i bliskość natury. Tuż obok osiedli znajduje się przecież Las Zakrzewski, gdzie można udać się o każdej porze roku. W takim otoczeniu aż chce się wypoczywać – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

W Dąbrówce mieszkaniec może załatwić podstawowe sprawy. Najmłodsi mają do dyspozycji placówki edukacyjne. Ponadto rozwijają się punkty handlowo-usługowe, między innymi Centrum Aurora. Z drugiej strony, z inwestycji Linea łatwo w kilkanaście minut dojechać do centrum Poznania autem lub pociągiem. To spore udogodnienia. Niewykluczone, że w najbliższych latach efekt migracji na tereny podmiejskie nie zmieni się. Przygotowanie takich inwestycji, jak Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce temu sprzyja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych