PARTNER PORTALU

Deweloperzy dostosowują ofertę do MdM

Chociaż limity cen przewidziane w programie Mieszkanie dla młodych zostały niedawno podniesione, to znalezienie atrakcyjnego lokalu, spełniającego wszystkie warunki, nadal przysparza wielu trudności. Naprzeciw problemowi wychodzą więc niektórzy deweloperzy dostosowując ofertę do potrzeb osób zainteresowanych dopłatami.

Autor: housemarket.pl 14 kwietnia 2015 09:41

Lokale, nabywane z dofinansowaniem z programu Mieszkanie dla młodych, muszą się mieścić w określonym limicie cenowym. W II kwartale bieżącego roku w Lublinie wynosi on 4620,83 zł za mkw. powierzchni użytkowej. To o 163 zł i 49 gr więcej niż w poprzednim kwartale, ale nadal mniej niż w rzeczywistości kosztuje większość nowych mieszkań w mieście.

– Średnie ceny w Lublinie wynoszą około 4,9 tys. zł za mkw. – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie. – Przy obecnym limicie, zakup mieszkania z dofinansowaniem jest już możliwy, ale nadal trudny. Wielu deweloperów niechętnie schodzi do limitów programu „MdM”, bo wówczas muszą część rzeczywistej ceny mieszkania przenieść na cenę garażu lub miejsca postojowego przed budynkiem.

W rezultacie, wiele osób zainteresowanych programem „MdM” finalnie musi z niego zrezygnować. – Często okazuje się, że albo nabywca, albo samo mieszkanie, nie spełnia warunków przewidzianych w przepisach – przyznaje Marcin Rogowski.

Niektórzy deweloperzy zaczynają jednak podejmować działania, które mają zmienić tę tendencję. Dotyczy to nawet firm realizujących inwestycje w najpopularniejszych lokalizacjach. Jedną z nich jest lubelski deweloper Willowa II, budujący obecnie osiedle przy ul. Jantarowej na Węglinie. Firma ta podjęła właśnie decyzję, że dostosuje swoją ofertę do osób korzystających z rządowego wsparcia.

– Postanowiliśmy, że część mieszkań na naszym osiedlu Leśne Zacisze będzie dostępna w programie „MdM”. Do każdego klienta, który będzie chciał skorzystać z tej oferty, będziemy podchodzić indywidualnie i wybierać dla niego odpowiednie mieszkanie w naszej inwestycji – mówi Ewa Starownik, kierownik Działu Technicznego i Marketingu w firmie Willowa II.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych